LKMA Mažoji akademija pradeda studijas spalio mėnesį
 
 


Mažoji akademija kviečia į krikščionybės, Bažnyčios istorijos ir Biblijos studijas

2012–2013 mokslo metais siūlomi penki skirtingos trukmės kursai:

  • Tikėjimo pagrindai (nuo spalio); 
  • Šventasis Raštas. Įvadas ir pranašai (nuo spalio, lekt. ses. Benedikta Rollin RA ir dr. I. Gudauskienė);
  • Bažnyčios istorija. Ankstyvieji amžiai (nuo spalio, lekt. dr. V. Ališauskas);
  • pavasario semestre – „Teologijos įvadas“ (lekt. kun. R. Šalaševičius) ir „Liturgika“ (lekt. kun. E. Merkys).

Daugiau informacijos - prisegtame faile arba adresu http://lkma.lt .

Registracija (būtina) http://lkma.lt/?id=134 .

Visos paskaitos nemokamos.

Paskaitos vyksta Vilniuje, Pilies g. 8 (LKMA aula).

PLAČIAU

Mažoji akademija, veikianti prie Lietuvių katalikų mokslo akademijos, nuo spalio kviečia studijuoti visus, norinčius susiformuoti savarankišką ir sąmoningą požiūrį į Dievą ir Bažnyčią, įgyti rimtų, patikimų ir gyvai pateikiamų žinių apie krikščionybę, – svarbiausius tikėjimo klausimus, Bažnyčią, Šventąjį Raštą, krikščionybės istoriją, aktualiąją dabartį, išpažinimų skirtumus.
Tai sistemingos, akademinio lygio krikščionybės studijos su profesionaliais dėstytojais bet kokio amžiaus žmonėms – ir studentams, studijuojantiems su religija ar teologija nesusijusias disciplinas, ir studentiško amžiaus ribą peržengusiems žmonėms.

2012–2013 mokslo metais siūlomi penki skirtingos trukmės kursai: „Tikėjimo pagrindai“, „Šventasis Raštas. Įvadas ir pranašai“, „Bažnyčios istorija. Ankstyvieji amžiai“, „Teologijos įvadas“ ir „Liturgika“.

Tikėjimo pagrindai – programa, vykdoma jau antrą kartą. Joje laukiami tie, kurie nori sužinoti, kas yra Bažnyčia ir kuo ji skiriasi nuo bažnyčios, siekia pagilinti žinias apie krikščioniškąjį mokymą, ieško atsakymų į kasdienybėje apie tikėjimą ir religiją kylančius klausimus, – kokia yra religinės bendruomenės prasmė, dėl ko egzistuoja kančia, ką teigia šiuolaikinis ateizmas, ką ir kodėl sudegino inkvizicija ir t. t. Kiekvienai temai kviečiami skirtingi dėstytojai – pasauliečiai ir dvasininkai, konkrečios srities žinovai iš visos Lietuvos. Paskaitos vyks spalio–gegužės mėn. pirmadieniais 18 val.

Šventojo Rašto įvado paskaitose ses. Benedikta Rollin RA supažindins su Šv. Rašto kanono formavimosi istorijos peripetijomis, Rašto istoriškumu, tūkstančius metų kurtomis jo skaitymo tradicijomis ir būdais. Pavasario semestre dr. Ingrida Gudauskienė plačiau nagrinės vieną Šv. Rašto dalį – pranašų knygas. Paskaitos vyks spalio–gegužės mėn. trečiadieniais 18 val.

Tiems, kurie nori pagilinti savo žinias konkrečiose srityse, siūlomi trys specializuoti kursai. Spalį–gruodį vyksiančias Bažnyčios istorijos paskaitas skaitys dr. Vytautas Ališauskas. Kurso metu bus pristatyta ankstyvosios Bažnyčios sandaros ir apeigų kaita, Šv. Rašto kanono susidarymas, svarbiausi Bažnyčios Tėvai, Bažnyčios ir Romos imperijos santykiai. Paskaitos vyks antradieniais 18 val.

Nuo vasario ketvirtadienio vakarais bus skaitomi du trumpesni paskaitų ciklai, skirti konkrečioms temoms – Teologijos įvadas (lekt. mons. teol. lic. R. Šalaševičius, vyks vasario–kovo mėn. 17 val.) ir Liturgika (lekt. kun. E. Merkys, balandžio–gegužės mėn. 18 val.).

Kontaktinis asmuo
Giedrė Olsevičiūtė
Mažosios akademijos koordinatorė

Mob. tel. +370 683 39 868
akademija@lkma.lt
www.lkma.lt
LKMA aula, Pilies g. 8, Vilnius

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt