| Šv. Kald laukimu jau pradedantiems gyventi dideliems ir maiems savo skaitytojams ARTUMA paskutiniame 2010-j numeryje svarsto gerumo tem. Trokimo k nors gera nuveikti dl artim ar visai nepastam moni, dmesio vargstanij paramos akcijoms paprastai netrksta iame advento laike. Tad pats metas pasvarstyti apie ms gerumo intencijas: daryti gera – dl ko? Sinei nuraminti, dangaus karalystei pelnyti po mirties ar j jau dabar kurti?..
Ypa eimoms siekiantis tarnauti ARTUMOS mnratis pirmajame puslapyje spausdina joms skirt Lietuvos vyskup laik. Tai ramybs palinkjimas eimoms, kartu su Juozapu ir Marija laukianioms Vaikelio Jzaus Gimimo. Drauge – tai padka eimoms, kurios, kaip raoma laike, „nepaisydamos iorini ir vidini sunkum, saugo santuokin vienum ir neiardomum“.
Laike dkojama ir toms eimoms, kurios stengiasi veikti dl kit eim gerovs. K iuo metu dl jos daugiau, nei priimta Šeimos politikos koncepcija, Nacionalinis susitarimas dl eimai palankios aplinkos, msto/daro politikai, valstybs vadovai, gruodio ARTUMOJE kalbamasi su LR Seimo Pirmininke Irena Degutiene. urnale keliama kita aktualija, vilgsnius kreipianti vlgi Seimo langus: ia vl rengiamasi priimti Dirbtinio apvaisinimo statym. Skaitytojams turt bti pravarti dviej teikiam projekt „iklotin“ paakinant juos pasidomti, kok pai ms irinkt Seimo nari poir mogaus gyvyb atskleis i projekt svarstymai.
Kol vaik dar nevargina panas rpesiai, apie gerus darbus gruodio ARTUMOJE pakalbinti sako, kad geri visi mons, o be gerumo „baisu bt“. O kaip yra suaugusij pasaulyje? Verta pasidairyti po naujj numer drauge su straipsni autoriais paiekant atsakym labai gyvenimikus klausimus: ar geri darbai turi dar koki nors, ne progin, vert verslo pasaulyje? Ar gali bti pelninga ne pelno siekianti veikla? Kaip nepamesti gerumo esms – dalijimosi ir nepasilikti su savo gerumu, pasak patarls, tarsi uneliui ant ieno, kuris nei pats da, nei kitam duoda? Koki „pastang vaisi“ labiausiai laukia sergantieji, vieniieji, atstumtieji? Kodl ne visada mus patraukia kit gerumas? Netgi – k jis kai kada pridengia? Be viso to, ir esminis urnalo temos klausimas – kada ms gerumas turi vert Dievo akyse? – j atsakant tradicikai glaustame teologiniame-bibliniame komentare.
Met rpesi ivargintas skaitytojas gruodio ARTUM gals paimti rankas ir atokvpio valand, pasidomdamas, kokios ventovs skliaut erdve kart dailinink Silvija Knezekyt papuo urnalo virel ir kas yra jos architektas, pasigrdamas Don Kamilio „maojo pasaulio“ imintimi ar pasistebdamas, kaip iais moderniaisiais laikais velnusis Dievo meils balsas sklinda ir ... milijoniniais trankiausios muzikos albumais. Be to, gyvai patirdamas, kur Lietuvoje mginama „apgyvendinti“ tokias „dangikas substancijas“, kaip taika, bendryst ir meil. O gal tiesiog ilgliau stabteldamas prie vieno kito sakinio, kurio imintis pranokt daugel pasaulio tekst ir nutildyt daugel beprasmi diskusij: „Kai vakare kartu kalbame „Tve ms“, nusileidia namuose tokia ramyb, kurios pasaulis nei duoti, nei atimti negali“ (t. Antanas Saulaitis SJ).
Pasak gruodio kalendoriaus autoriaus kun. Artro Kazlausko, „po keistoku Kald pavadinimu besislepianti vents prasm praosi bti surandama“. Te kiekvienam ARTUMOS skaitytojui jos bna atradimas!
Dal Gudinskien |