| (KAP) Sausio 1-àjà, baþnytinæ Pasaulinæ taikos dienà, popieþius Benediktas XVI paragino ryþtingiau siekti taikos. Jis nedviprasmiðkai akino Jungtiniø Tautø Organizacijà naujaip suvokti savo atsakomybæ uþ teisingumà ir taikà. Per pamokslà Šv. Petro katedroje „ryþtingai ir pasitikint Dievu bei þmonëmis“ siekti taikos popieþius taip pat ragino pavienius asmenis, tautas, tarptautines organizacijas ir politikus. Sykiu jis akcentavo pamatinæ dialogo, atleidimo ir susitaikymo reikðmæ taikai.
Kaip „naujas ir pavojingiausias grësmes taikai“ Benediktas XVI ávardijo „terorizmà, nihilizmà ir fanatiðkàjá fundamentalizmà“. Šiø reiðkiniø, taip pat pasaulyje nesiliaujanèio neteisingumo bei prievartos akivaizdoje bendros pastangos siekti taikos ðiandien bûtinos kaip niekada. Pirmiausia krikðèionims tai yra nuolatinë bei ápareigojanti uþduotis. Visos krikðèioniø bendruomenës turi tapti „meilëje atnaujintos þmonijos raugu“.
Sukurti „þmoniðkesná pasaulá“ gali, pasak popieþiaus, pavykti tik tada, kai „visi atsigræð á tikràjà taikà atsinaujindami vidumi“. Primindamas Vatikano II Susirinkimà, popieþius sakë, jog padëtis prieð keturiasdeðimt metø, kai buvo priimta Susirinkimo konstitucija apie Baþnyèià ðiandieniame pasaulyje Gaudium et spes, ne kaþin kiek skiriasi nuo ðiandienës.
Per sausio 1 d. Vieðpaties angelo maldà popieþius Benediktas XVI sakë, jog „vienintelis kelias á tikràjà taikà“ yra dialogas, atleidimas ir solidarumas. Jis ragino visus „geros valios þmones“ branginti tiesà kaip „autentiðkos taikos pagrindà“. Kas leidþiasi „apðvieèiamas tiesos spindesio“, tas tampa „dràsiu taikos kûrëju“. Po Vieðpaties angelo maldos, á kurià Šv. Petro aikðtëje, nepaisant þvarbaus oro, susirinko kelios deðimtys tûkstanèiø þmoniø, Pasaulinës taikos dienos proga keletà minuèiø buvo perduodami taikos varpo garsai ið Rovereto Šiaurës Italijoje. Ið Pirmojo pasaulinio karo ginklø nulietas ir Maria Dolens vardu pavadintas varpas skirtas kritusiesiems visuose karuose.
„Baþnyèios þinios“ www.katalikai.lt |