LR Seime Konstitucijos salëje lapkrièio 26 d. vyko konferencija „Þmogaus pradþia: gyvybës samprata ir apsauga“. Ji skirta priimamiems atstatymams Seime gyvybës tema aptarimui ir paþymëti Pasaulio gydytojø federacijos „Uþ þmogaus gyvybæ“ Lietuvos asociacijos dvideðimtmeèiui, apþvelgti nuveiktus darbus ir uþdavinius, kad þmogaus gyvybæ svarbu saugoti nuo pradëjimo iki natûralios mirties, praneða Krikðèionybës þiniasklaidos tarnyba.
Socialiniø reikalø ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys sveikindamas susirinkusius sakë, kad pirmiausia mokslininkai ir politikai naudodami naujausius pasiekimus turëtø taikyti etinius principus, o ne vien tenkinti smalsumà ar pasiduoti lobistiniø grupiø spaudimui:
„Tai ES silpnoji vieta. Ši padëtis jai gresia labai rimtomis pasekmëmis. Lyginant su visais pasaulio gyventojais, þmoniø skaièius Europoje nuolat maþëja. Ji teturi 4,5 proc. gyventojø ir jø toliau maþëja, todël jos kultûra, vertybës po truputá iðnyks su ta paèia nykstanèia ES gyventojø dalimi. Pagrindinë prieþastis, kodël taip vyksta, yra dabartinis poþiûris á ðeimà ir á gyvybæ, kuris pavojingai laisvai traktuojamas“, - sakë R. Dagys.
Prof. habil. med. m. dr. L. L. Maèiûnas savo pasisakyme, pavadintame: „ Ar gydytojas turi teisæ spræsti þmogaus gyvybës lemtá pagal savo sàþinæ?“ - këlë labai opià problemà ar gydytojas privalo atlikti abortus nors tai ið esmës prieðtarauja jo vidinëms nuostatoms ir ásitikinimams.
Med. m. dr. genetikas Danielius Serapinas pristatë praneðimà: „ Þmogaus embriono genomas: prigimtis ir apsauga“. Tai paremtas naujaisiais moksliniais duomenimis þvilgsnis á þmogaus vystymàsi iki gimimo. Tikimasi, kad ðie pateikti moksliniai duomenys padës Seimo nariams atsakingai priimti ástatymus gyvybës saugojimo ir puoselëjimo srityje.
Prasidedant Advento laikotarpiui prieð Kalëdas, ðá savaitgalá ávairiose Lietuvos vietovëse vyks maldos vigilija uþ tuos, kuriems nebuvo leista gimti, be jø valios jie paðalinti, nuþudyti.
Juozas Dapðauskas www.tikiu.lt
|