| Vilniaus arkivyskupijos jaunimo diena „Quo vadis?“
2006 m. rugsjo 9-10 d.
Jau prasidjo tiek dalyvi, tiek savanori registracija jaunimo dienas!
- DALYVI REGISTRACIJA - ji vyksta nuo rugpjio 4 iki rugsjo 5 d.: tel.: 8 616 30738 (Jolanta), (85) 262 14 08, faks. (85) 212 14 67 arba el. patu registracija@vajc.lt. Registruojantis btina nurodyti savo vard, pavard, ami, telefon, el.pat, keliavimo bd (t.y. psiomis, dviraiais ar autobusu). Renginio dalyviai - jaunimas nuo 14 met! DALYVIO AUKA: 7 Lt. (neusiregistravusiems – 10 Lt.)
SU SAVIM PASIIMK: miegmai, kiliml, gertuv, sumutini, raikl, skt.
- SAVANORI REGISTRACIJA - ji vyksta nuo rugpjio 4 iki rugsjo 1 dienos: tel. (85) 262 14 08, faks. (85) 212 14 67 arba el. patu vajc@takas.lt.
Reikalavimai savanoriams: 18 met gyvenimo staas, galjimas dalyvauti savanori mokymuose rugsjo 3 d. (sekmadien, nuo 10-17 val.), galjimas dalyvauti jaunimo dienose nuo rugsjo 8 d. vakaro iki rugsjo 10 d. popiets, pasiryimas dirbti vairius darbus! Registruojantis btina nurodyt savo vard, pavard, ami, telefon, el.pat. DEMESIO - viet skaiius ribotas, tad nedelskite!
VAJD‘a: KAS TAI?
VAJD'a - Vilniaus arkivyskupijos jaunimo diena, kuri vyksta kas dvejus-trejus metus. Jau tapo tradicija, jog antr rugsjo etadien i visos Vilniaus arkivyskupijos - nuo Visagino iki Druskinink - jaunimas nuo 14 met atvaiuoja rengin, kad kartu vst savo tikjim ir jaunyst.
Pirmoji VAJD'a „Tkstantmetis kaip viena diena“ vyko 1999 m. rugsjo 11d. Dalyvavo 800 jaun moni. Antroji VAJD'a „Misija manoma“ - 2001 m. rugsjo 15 d. Dalyvavo 1500 jaun moni. Treioji VAJD'a „O kuo js mane laikote?“ (Mt 16, 15) - 2003 m. rugsjo 13 d. Susirinko 1300 dalyvi. Ketvirtoji VAJD‘a „Quo vadis?“ (Jn 13,34 - 14,6) – ypatinga. Ji truks 2 dienas – rugsjo 9 ir 10. Ji vyks kelyje Vilnius – Lentvaris – Trakai. Kiek kart dalyvi susirinks? Kviesk draugus, registruokits ir atvyk, bandykite suskaiiuot!
VAJD 2006 PROGRAMA* (gali bti koreguojama)
Šetadienis, rugsjo 9 d. 8.00 Registracija prie Auros Vart Vilniuje 8.30 Pradios malda prie Auros Vart 9.00 Piligrim kelias – jimas per Vilniaus miest 14.00 Piets Lentvaryje 15.00 Susitaikinimo pamald pradia 15.30 Tylos ir susitaikinimo kelias Lentvaris – Trakai 17.00 Diugus piligrim kelias Trak miesto gatvmis 17.30 Dievo Motinos pagarbinimas Trak banyioje 18.00 Vakarien 20:00 Krikionikos muzikos koncertas 23.00 Nakvyn Trak mokyklose
Sekmadienis, rugsjo 10 d. 9.00 Pusryiai 10.00 Šlovinimas 12.00 Šv. Miios su J.E. kard. A.J.Bakiu ir Trak parapijos bendruomene 14.00 Pabaiga
KUO YPATINGA PILIGRIMIN KELION?
Tai proga igyventi savo tikjim ne kaip tolyg ar statik, bet kaip nuolatin iekojim. Piligrimas yra atviras susitikimui su kitu, nebijo rizikuoti: tai nuolatinis ikis jo kasdienybei ir jo tikjimui. Atsargumas ir netiktumai, imintingumas ir beprotyst lydi kiekvien piligrim ioje kelionje iekant Dievo! Piligrimyst galima pavadinti didija tikjimo ir gyvenimo mokykla, kuri patikrino istorija ir ilgaams Banyios tradicijos. Šiuolaikiniam mogui piligrimyst yra proga suvokti gyvenimo prasm. Kiekviena piligrimin kelion yra autentika – nra dviej toki pai! Biblijoje visas mogaus gyvenimas suvokiamas kaip piligrimin kelion. Tai ilgas jimas Paadtosios ems link, kuri kiekvienam i ms Dievas yra paruos. Piligrimin kelion - tai kelion „dl“: tai jimas, vaiavimas, keliavimas tam, kad mogus susitikt su Dievu. Šiandien „piligrimas“ yra tas, kuris laisva valia atsisako patogum ir leidiasi kelion, prisiimdamas rizik, sunkumus, nuovarg tam, kad susitikt su Dievu, ikenttus fizinius ir dvasinius skausmus ikeist dvasines malones: atleidim, atpirkim, Dievo artumo igyvenim. Tikroji piligrimin kelion - jimas psiomis. Tuo piligrimas ireikia savo atsidavim ir itikimyb Dievui, dl kurio nebijo ir nevengia aukoti sunkum ir nuovargio. Kelyje piligrimo vilgsnis nuskaidrja, tampa atidesnis, mintys gilesns... Tikrasis piligrimas yra tas, kuris trokta keisti savo ird. Leidiantis piligrimin kelion yra svarbu suvokti, kad kelion pareikalaus fizini jg, kurios bus perkeistos dvasin patirt. Kada pasirytama tapti piligrimu, reikia nutraukti bet kok ry su kasdienybe ir rutina, pasiryti sunkiam jimui psiomis, pakeisti savo gyvenimo bd. Viso ito atsisakymo prasm – asmeninio susitikimo su Dievu kaina ir gilus bendrysts igyvenimas su tais, kurie keliauja kartu. Turistai gali pasirinkti savo bendrakeleivius. Tikrieji piligrimai j nesirenka, bet priima ir toleruoja kiekvien. VAJD 2006 piligrimins kelions marrutas nuo Auros Vart Gailestingumo Motinos Trak Dievo Motinos, Lietuvos globjos, ventov turi senas tradicijas. Pirmj toki malding kelion i Vilniaus Trakus 1604m. sureng Vilniaus jzuitai. Aplank legendomis apipint Trak Dievo Motinos paveiksl, savo maldose jie pra Dievo Motinos utarimo, kad i atitolint krate siauiant mar ir bad. 1718m. garsus malonmis Trak Dievo Motinos paveikslas buvo vainikuotas auksinmis Popieiaus Klemenso XI dovanotomis karnomis. Tai pirmasis Marijos paveikslas Lietuvoje, Šv. Sosto pagerbtas regimais valdovs enklais. Malding kelioni tradicija Trakus vos iliko iki i dien, nes tiek lenk, tiek rus valdios iame piligrimysts traukos centre velg ypating grsm pasiprieinimui - lietuviko smoningumo palaikymui dl io Dievo Motinos paveikslo Lietuvos globjos titulo.
VAJD 2006 ENKLAS
Šis enklas atspindi Vilniaus arkivyskupijos jaunimo dien ir piligrimysts prasm.
„Quo vadis?“ – „Kur eini?“ – klausim uduoda Jzaus mokiniai per Paskutin Vakarien. „Kur eini?“ – tai aktualus klausimas kiekvienam mogui, o ypa jaunam, kuris ieko savo gyvenimo kelio prasms ir tikslo. Jzus atsako klausim savo gyvenimu. Jis gerai ino, kur eina. Jzus grta pas Tv kryiaus keliu. Jo mirtis atveria kiekvienam keli pas Tv.
Kryius simbolizuoja pirmiausia pat Jz – Jis yra Kelias. Mes keliaujame tiksl, kai einame su Juo. Todl labai svarbu ne tik inoti, kur eini, bet ir su kuo eini. Kryius – tai didiausia Dievo meils mogui iraika. Mes kvieiami eiti meils keliu iki galo. Kita kryiaus enklo prasm – susitaikymas, malons metas, kai i naujo atrandame ry su Jzumi ir tuo paiu grtame keli, i kurio buvome iklyd. Kryiuje galima matyti krykel, kuri reikalauja pasirinkimo ir apsisprendimo, atsakant esmin klausim: „Kur eini?“. Kryiaus forma, kuri primena lekiant paukt, simbolizuoja Šventj Dvasi, kuri Jzus mums dovanoja per savo mirt. Jzaus ikeliavimas yra slyga jai ateiti. Keliaudamas mogus susiduria su sunkumais, yra priverstas kak palikti, su kakuo atsisveikinti, bet tuo paiu atsiveria naujos malons isiliejimui.
Pdos kryiuje simbolizuoja jim, kuris ireikia tikjim. jimas – tai kartu iekojimas atsakymo klausimus. Pdos – tai konkretus ms gyvenimas. Apsisprsdami bei pasirinkdami mes paliekame savo kelyje spaustus enklus, kurie gali bti pagalba kitiems. Daug pd ymi tai, kad tikjimo kelionje esame ne vieni. Piligrimyst yra tas laikas, kai galime igyventi reali bendryst, konkreiai parodyti vienas kitam meil ir pagalb.
Pasilymas toliau gyvenantiems Jeigu js gyvenate toli nuo Vilniaus, silome kartu su visais piligrimyst pradti 8.30 valand maldoje (js maldos tekst galsite gauti el. patu) savo namuose ar jau pakeliui autobuse, o realiai prisijungti prie piligrim 13 valand Lentvaryje. Ten js lauks savanoriai, kurie registruos vliau atvykusius.
Piligrim – dviratinink grup Dalyvauti ioje piligriminje kelionje bus galima ne tik psiomis, bet ir dviraiais. Norintiesiems reikia turti technikai tvarking dvirat ir nedelsti registruotis, nes piligrim – dviratinink skaiius bus ribojamas. Registruojantis praome nurodyti, jog norite keliauti dviraiu.
Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras |