| (KAP, KAI) Spalio 21 d. popieþius Benediktas XVI su vienos dienos pastoraciniu vizitu lankësi Neapolyje. Popieþius aukojo iðkilmingas Miðias, kalbëjo Vieðpaties angelo maldà ir susitiko su religijø atstovais, dalyvavusiais Neapolyje tuo pat metu vykusiame ekumeniniame bei tarpreliginiame susitikime ið ciklo „Þmonës ir religijos“. Šventàjá Tëvà pasitikæs Neapolio metropolitas kardinolas Crescenzio Sepe sveikinimo þodyje kalbëjo apie sudëtingà Neapolio situacijà. Nors organizuotas nusikalstamumas èia rado palankià dirvà, Baþnyèia nesiliauja kartojusi, jog smurtas yra Dievo áþeidimas. Neapolio metropolitas kalbëjo apie Baþnyèios bendradarbiavimà su civiline valdþia ir priminë, kad ðiame mieste vyksta religijø susitikimas siekiant taikos. Po sveikinimo prasidëjo iðkilminga Eucharistija Plebiscito aikðtëje, kurioje tikintieji dalyvavo nepaisydami smarkaus lietaus.
Miðiose taip pat dalyvavo Italijos premjeras R. Prodi ir religijø vadovai, tarp jø ekumeninis Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I, susirinkæ á Asyþiaus „Maldos uþ taikà“ susitikimo tæsiná. Popieþius savo homilijoje kritikavo mafijos nusikaltimus ir apgailestavo dël visuomenëje plintanèio smurto mentaliteto, ragindamas já áveikti: „meilë stipresnë uþ neapykantà ir mirtá“. Popieþius taip priminë, kad Neapolyje vyksta ðiemetis Šv. Egidijaus bendruomenës organizuojamas Asyþiaus taikos susitikimas. Popieþius pabrëþë, jog Neapoliui, be visø reikalingø politiniø priemoniø, svarbus „gilus dvasinis atsinaujinimas“. Pasak popieþiaus, pasaulá keièia tylus tikëjimas, kurio iðraiðka yra malda. Malda yra maþøjø, atmetanèiø bet koká smurtà, ginklas. Savo pamoksle Benediktas XVI analizavo socialinæ Neapolio situacijà, kur paplitæs skurdas, butø stygius ir bedarbystë. Pasak popieþiaus, jaunimui, auganèiam aplinkoje, kur vyrauja nelegali veikla ir „reikalø susitvarkymo” kultûra“, reikalinga rimta strategija, apimanti mokyklà, darbà ir laisvalaiká. Visi kvieèiami angaþuotis kovai su bet kokia smurto forma ir taip keisti mentalitetà bei kasdienës elgsenos áproèius. Benediktas XVI savo pamokslo pabaigoje paminëjo ganytojiðkàjá Neapolio kardinolo C. Sepe laiðkà, cituodamas ðio laiðko mintá: „Vilties sëkla yra galbût maþiausia, taèiau ið jos gali iðaugti veðlus medis, duodantis daug vaisiø.“
Pasibaigus Miðioms Benediktas XVI drauge su susirinkusiais tikinèiaisiais kalbëjo Vieðpaties angelo maldà. Jis pasveikino Tarptautinio taikos susitikimo, kurio pradþia sutapo su popieþiaus vizito diena, dalyvius. Pasaulinës misijø dienos proga popieþius Benediktas XVI ragino tikinèiuosius dvasiðkai ir materialiai remti misijas. Benediktas XVI priminë Pijaus XII prieð 50 metø paskelbtà misijø enciklikà Fidei donum. Popieþius sakë, jog kunigai, vienuoliai ir pasaulieèiai, dirbantys misijose, neretai susiduria su dideliais sunkumais ir yra persekiojami.
Po to Benediktas XVI iðvyko á Neapolio arkivyskupijos seminarijà, kur Didþiojoje auloje susitiko su tarpreliginiame susitikime dalyvavusiø delegacijø vadovais. Benediktas XVI ragino gerbti religijø ávairovæ ir akcentavo, kad religijos niekuomet negali neðti neapykantos. „Religijos gali ir turi áneðti svarbø ánaðà kuriant þmonijos taikà“, – sakë Šventasis Tëvas. Jis pridûrë, kad Katalikø Baþnyèia ir toliau ketina eiti dialogo keliu, siekdama ávairiø kultûrø, tradicijø bei religijø tarpusavio supratimo. Benediktas XVI priminë ðiø susitikimø kilmæ ir pirmtako Jono Pauliaus II sukviestus tarpreliginius susitikimus Asyþiuje 1986 m. ir 2002 m. Susitikime dalyvavo ekumeninis Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I, anglikonø Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas, Maskvos Patriarchato uþsienio ryðiø skyriaus vadovas metropolitas Kirilas, didysis Romos rabinas Riccardo Di Segni.
Po pietø ir trumpo poilsio Benediktas XVI aplankë Neapolio katedrà, kur adoravo Švenèiausiàjá Sakramentà ir pagerbë ðv. Januarijaus relikvijas.
„Baþnyèios þinios“ katalikai.lt
|