| Vilniaus arkivyskupijos jaunimo diena „Quo vadis?“
2006 m. rugsëjo 9-10 d.
Jau prasidëjo tiek dalyviø, tiek savanoriø registracija á jaunimo dienas!
- DALYVIØ REGISTRACIJA - ji vyksta nuo rugpjûèio 4 iki rugsëjo 5 d.: tel.: 8 616 30738 (Jolanta), (85) 262 14 08, faks. (85) 212 14 67 arba el. paðtu registracija@vajc.lt. Registruojantis bûtina nurodyti savo vardà, pavardæ, amþiø, telefonà, el.paðtà, keliavimo bûdà (t.y. pësèiomis, dviraèiais ar autobusu). Renginio dalyviai - jaunimas nuo 14 metø! DALYVIO AUKA: 7 Lt. (neuþsiregistravusiems – 10 Lt.)
SU SAVIM PASIIMK: miegmaiðá, kilimëlá, gertuvæ, sumuðtiniø, raðiklá, skëtá.
- SAVANORIØ REGISTRACIJA - ji vyksta nuo rugpjûèio 4 iki rugsëjo 1 dienos: tel. (85) 262 14 08, faks. (85) 212 14 67 arba el. paðtu vajc@takas.lt.
Reikalavimai savanoriams: 18 metø gyvenimo staþas, galëjimas dalyvauti savanoriø mokymuose rugsëjo 3 d. (sekmadiená, nuo 10-17 val.), galëjimas dalyvauti jaunimo dienose nuo rugsëjo 8 d. vakaro iki rugsëjo 10 d. popietës, pasiryþimas dirbti ávairius darbus! Registruojantis bûtina nurodytá savo vardà, pavardæ, amþiø, telefonà, el.paðtà. DEMESIO - vietø skaièius ribotas, tad nedelskite!
VAJD‘a: KAS TAI?
VAJD'a - Vilniaus arkivyskupijos jaunimo diena, kuri vyksta kas dvejus-trejus metus. Jau tapo tradicija, jog antrà rugsëjo ðeðtadiená ið visos Vilniaus arkivyskupijos - nuo Visagino iki Druskininkø - jaunimas nuo 14 metø atvaþiuoja á ðá renginá, kad kartu ðvæstø savo tikëjimà ir jaunystæ.
Pirmoji VAJD'a „Tûkstantmetis kaip viena diena“ vyko 1999 m. rugsëjo 11d. Dalyvavo 800 jaunø þmoniø. Antroji VAJD'a „Misija ámanoma“ - 2001 m. rugsëjo 15 d. Dalyvavo 1500 jaunø þmoniø. Treèioji VAJD'a „O kuo jûs mane laikote?“ (Mt 16, 15) - 2003 m. rugsëjo 13 d. Susirinko 1300 dalyviø. Ketvirtoji VAJD‘a „Quo vadis?“ (Jn 13,34 - 14,6) – ypatinga. Ji truks 2 dienas – rugsëjo 9 ir 10. Ji vyks kelyje Vilnius – Lentvaris – Trakai. Kiek ðá kartà dalyviø susirinks? Kviesk draugus, registruokitës ir atvykæ, bandykite suskaièiuot!
VAJD 2006 PROGRAMA* (gali bûti koreguojama)
Šeðtadienis, rugsëjo 9 d. 8.00 Registracija prie Auðros Vartø Vilniuje 8.30 Pradþios malda prie Auðros Vartø 9.00 Piligrimø kelias – ëjimas per Vilniaus miestà 14.00 Pietûs Lentvaryje 15.00 Susitaikinimo pamaldø pradþia 15.30 Tylos ir susitaikinimo kelias Lentvaris – Trakai 17.00 Dþiugus piligrimø kelias Trakø miesto gatvëmis 17.30 Dievo Motinos pagarbinimas Trakø baþnyèioje 18.00 Vakarienë 20:00 Krikðèioniðkos muzikos koncertas 23.00 Nakvynë Trakø mokyklose
Sekmadienis, rugsëjo 10 d. 9.00 Pusryèiai 10.00 Šlovinimas 12.00 Šv. Miðios su J.E. kard. A.J.Baèkiu ir Trakø parapijos bendruomene 14.00 Pabaiga
KUO YPATINGA PILIGRIMINË KELIONË?
Tai proga iðgyventi savo tikëjimà ne kaip tolygø ar statiðkà, bet kaip nuolatiná ieðkojimà. Piligrimas yra atviras susitikimui su kitu, nebijo rizikuoti: tai nuolatinis iððûkis jo kasdienybei ir jo tikëjimui. Atsargumas ir netikëtumai, iðmintingumas ir beprotystë lydi kiekvienà piligrimà ðioje kelionëje ieðkant Dievo! Piligrimystæ galima pavadinti didþiàja tikëjimo ir gyvenimo mokykla, kurià patikrino istorija ir ilgaamþës Baþnyèios tradicijos. Šiuolaikiniam þmogui piligrimystë yra proga suvokti gyvenimo prasmæ. Kiekviena piligriminë kelionë yra autentiðka – nëra dviejø tokiø paèiø! Biblijoje visas þmogaus gyvenimas suvokiamas kaip piligriminë kelionë. Tai ilgas ëjimas Paþadëtosios Þemës link, kurià kiekvienam ið mûsø Dievas yra paruoðæs. Piligriminë kelionë - tai kelionë „dël“: tai ëjimas, vaþiavimas, keliavimas tam, kad þmogus susitiktø su Dievu. Šiandien „piligrimas“ yra tas, kuris laisva valia atsisako patogumø ir leidþiasi á kelionæ, prisiimdamas rizikà, sunkumus, nuovargá tam, kad susitiktø su Dievu, iðkentëtus fizinius ir dvasinius skausmus iðkeistø á dvasines malones: atleidimà, atpirkimà, Dievo artumo iðgyvenimà. Tikroji piligriminë kelionë - ëjimas pësèiomis. Tuo piligrimas iðreiðkia savo atsidavimà ir iðtikimybæ Dievui, dël kurio nebijo ir nevengia aukoti sunkumø ir nuovargio. Kelyje piligrimo þvilgsnis nuskaidrëja, tampa atidesnis, mintys gilesnës... Tikrasis piligrimas yra tas, kuris trokðta keisti savo ðirdá. Leidþiantis á piligriminæ kelionæ yra svarbu suvokti, kad kelionë pareikalaus fiziniø jëgø, kurios bus perkeistos á dvasinæ patirtá. Kada pasiryþtama tapti piligrimu, reikia nutraukti bet koká ryðá su kasdienybe ir rutina, pasiryþti sunkiam ëjimui pësèiomis, pakeisti savo gyvenimo bûdà. Viso ðito atsisakymo prasmë – asmeninio susitikimo su Dievu kaina ir gilus bendrystës iðgyvenimas su tais, kurie keliauja kartu. Turistai gali pasirinkti savo bendrakeleivius. Tikrieji piligrimai jø nesirenka, bet priima ir toleruoja kiekvienà. VAJD 2006 piligriminës kelionës marðrutas nuo Auðros Vartø Gailestingumo Motinos á Trakø Dievo Motinos, Lietuvos globëjos, ðventovæ turi senas tradicijas. Pirmàjà tokià maldingà kelionæ ið Vilniaus á Trakus 1604m. surengë Vilniaus jëzuitai. Aplankæ legendomis apipintà Trakø Dievo Motinos paveikslà, savo maldose jie praðë Dievo Motinos uþtarimo, kad ði atitolintø kraðte siauèiantá marà ir badà. 1718m. garsus malonëmis Trakø Dievo Motinos paveikslas buvo vainikuotas auksinëmis Popieþiaus Klemenso XI dovanotomis karûnomis. Tai pirmasis Marijos paveikslas Lietuvoje, Šv. Sosto pagerbtas regimais valdovës þenklais. Maldingø kelioniø tradicija á Trakus vos iðliko iki ðiø dienø, nes tiek lenkø, tiek rusø valdþios ðiame piligrimystës traukos centre áþvelgë ypatingà grësmæ pasiprieðinimui - lietuviðko sàmoningumo palaikymui dël ðio Dievo Motinos paveikslo Lietuvos globëjos titulo.
VAJD 2006 ÞENKLAS
Šis þenklas atspindi Vilniaus arkivyskupijos jaunimo dienø ir piligrimystës prasmæ.
„Quo vadis?“ – „Kur eini?“ – ðá klausimà uþduoda Jëzaus mokiniai per Paskutinæ Vakarienæ. „Kur eini?“ – tai aktualus klausimas kiekvienam þmogui, o ypaè jaunam, kuris ieðko savo gyvenimo kelio prasmës ir tikslo. Jëzus atsako á ðá klausimà savo gyvenimu. Jis gerai þino, kur eina. Jëzus gráþta pas Tëvà kryþiaus keliu. Jo mirtis atveria kiekvienam kelià pas Tëvà.
Kryþius simbolizuoja pirmiausia patá Jëzø – Jis yra Kelias. Mes keliaujame á tikslà, kai einame su Juo. Todël labai svarbu ne tik þinoti, kur eini, bet ir su kuo eini. Kryþius – tai didþiausia Dievo meilës þmogui iðraiðka. Mes kvieèiami eiti meilës keliu iki galo. Kita kryþiaus þenklo prasmë – susitaikymas, malonës metas, kai ið naujo atrandame ryðá su Jëzumi ir tuo paèiu gráþtame á kelià, ið kurio buvome iðklydæ. Kryþiuje galima matyti kryþkelæ, kuri reikalauja pasirinkimo ir apsisprendimo, atsakant á esminá klausimà: „Kur eini?“. Kryþiaus forma, kuri primena lekiantá paukðtá, simbolizuoja Šventàjà Dvasià, kurià Jëzus mums dovanoja per savo mirtá. Jëzaus iðkeliavimas yra sàlyga jai ateiti. Keliaudamas þmogus susiduria su sunkumais, yra priverstas kaþkà palikti, su kaþkuo atsisveikinti, bet tuo paèiu atsiveria naujos malonës iðsiliejimui.
Pëdos kryþiuje simbolizuoja ëjimà, kuris iðreiðkia tikëjimà. Ëjimas – tai kartu ieðkojimas atsakymo á klausimus. Pëdos – tai konkretus mûsø gyvenimas. Apsispræsdami bei pasirinkdami mes paliekame savo kelyje áspaustus þenklus, kurie gali bûti pagalba kitiems. Daug pëdø þymi tai, kad tikëjimo kelionëje esame ne vieni. Piligrimystë yra tas laikas, kai galime iðgyventi realià bendrystæ, konkreèiai parodyti vienas kitam meilæ ir pagalbà.
Pasiûlymas toliau gyvenantiems Jeigu jûs gyvenate toli nuo Vilniaus, siûlome kartu su visais piligrimystæ pradëti 8.30 valandà maldoje (jûs maldos tekstà galësite gauti el. paðtu) savo namuose ar jau pakeliui autobuse, o realiai prisijungti prie piligrimø 13 valandà Lentvaryje. Ten jûsø lauks savanoriai, kurie registruos vëliau atvykusius.
Piligrimø – dviratininkø grupë Dalyvauti ðioje piligriminëje kelionëje bus galima ne tik pësèiomis, bet ir dviraèiais. Norintiesiems reikia turëti techniðkai tvarkingà dviratá ir nedelsti registruotis, nes piligrimø – dviratininkø skaièius bus ribojamas. Registruojantis praðome nurodyti, jog norite keliauti dviraèiu.
Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras |