Vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde“ Kretingoje
 
 

Gegužės 26 dieną Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje vyko tradicinė XVII vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde“.

Šventės tikslas – suburti giesme šlovinančius Viešpatį jaunus žmones. Kiekvienais metais parenkamas naujas repertuaras, kurį jaunimo chorai repetuoja visus metus, o suvažiavę į festivalį po bendros repeticijos gieda šventųjų Mišių aukoje.

Šiemet į festivalį atvyko net 24 jaunimo kolektyvai iš Alsėdžių, Akmenės, Šateikių, Viekšnių, Degaičių, Raudondvario, Klaipėdos, Telšių, Šilutės, Kelmės, Elektrėnų ir pačios Kretingos. Beveik 400 jaunų balsų giesme šlovino Kūrėją.

Šventė prasidėjo prie Kretingos Lurdo: džiugi eisena, darniai giedodama, pajudėjo į Kretingos bažnyčią. Po trumpos giesmių repeticijos prasidėjo šv. Mišios, kurioms vadovavo Kretingos parapijos klebonas br. Evaldas Darulis OFM, kartu meldėsi brolis Tomas Žymantas OFM ir Telšių šv. Cecilijos draugijos dvasios tėvas kun. Saulius Stumbra. Brolis Evaldas nuoširdžiai pasveikino šventės dalyvius, linkėjo giesmininkams niekad neprarasti linksmumo ir draugiško ryšio su Dievu. Pilnutėlė Kretingos bažnyčia aidėjo nuo jaunųjų balsų.

Po Mišių aukos surengta agapė – džiugus pabuvimas su pranciškoniškuoju jaunimu šventoriuje. Kaip ir kiekvienais metais, šventės dalyvių laukė staigmena – šiemet tai buvo klasikinės muzikos koncertas. Jauniesiems giesmininkams koncertavo Klaipėdos kamerinis orchestras, koncertą vedė Dalia Kanclerytė. Skambėjo žymiųjų klasikų A. Vivaldžio, A. Mocarto, J. Naujalio kūriniai. Šventojo Rašto ištraukos ir muzika klausytojus pakvietė rimčiai ir maldai.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt