Jaunimo piligriminis žygis į Trakus „Jėzus išsiuntė juos“
 
 Rugsėjo 8-ąją, Švč. Mergelė Marijos gimimo dieną, daugiau nei 300 jaunuolių iš Vilniaus arkivyskupijos ir ne tik išsiruošė piligrimystėn į Trakus, kurios tema šiemet – misijos. Trys jaunimo kolonos – dvi lietuvių ir viena lenkų – bei grupė pagyvenusių žmonių šeštadienio rytą buvo išsiųstos nuo Aušros Vartų Vilniuje. Džiaugsmingai šlovindami ir giedodami, nešini vėliavomis ir mosuodami rausvomis skarelėmis, keli šimtai jaunuolių žygiavo sostinės gatvėmis. Trijų etapų kelionė buvo proga pažinti Jėzaus, jo mokinių bei savo misijas. Šiomis temomis jaunimui kalbėjo kunigai bei vienuoliai, liudydami apie savo gyvenimus ir patirtis.

Nuvargusius žygeivius labai sujaudino žmonių priėmimas Lentvaryje bei Trakuose. Susigraudinę gyventojai džiaugėsi matydami tiek jaunuolių, ragino pailsėti ir pasistiprinti pačių paruoštais sumuštiniais.

Lentvaryje pagarbinę Švč. Sakramentą jaunuoliai susitiko su Jo Eminencija kardinolu Audriu Juozu Bačkiu. Kardinolas, atsakęs į jaunimo klausimus apie savo pašaukimą bei tarnystę, prisijungė prie kolonų bei leidosi pėsčiomis į Trakus, pagarbinti Švč. Mergelės Marijos.

Pavakary, pasiekę Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, jaunuoliai drauge su parapijiečiais, kardinolu ir dešimtimis kunigų džiaugsmingai giedodami bei šlovindami vėliavomis šventė šv. Mišias. Po jų kartu pasistiprinę ir pasidaliję įspūdžiais išsiskirstė į namus.

Pasak organizatorių, Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro, tikimasi piligriminį žygį į Trakus paversti tradicija, mat tokia kelionė rengiama jau antrąkart. Prieš metus, vykstant arkivyskupijos jaunimo dienoms, jaunuoliai taip pat keliavo pagarbinti stebuklingo Švč. Mergelės Marijos paveikslo Trakuose.


Asta Medvedskytė


 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt