Berčiūnuose jau 25-ą vasarą stovyklauja jaunieji ateitininkai
 
 

Jau 25-erius metus prie pat Panevėžio įsikūrusioje Berčiūnų ateitininkų stovykloje vasaromis karaliaujavaikai – į kasmet čia rengiamas jaunųjų ateitininkų vasaros stovyklas atvyksta keli šimtai dalyvių iš Lietuvos ir užsienio bei gausi grupė apmokytų savanorių vadovų, savo nuoširdžiu darbu sukuriančių vaikams smagų vasaros nuotykį.

„Laisvės kelyje“ – į taip pavadintą dešimties dienų stovyklą šiemet sukvietė ateitininkai. Valstybingumo šimtmečiui skirtoje stovykloje vaikai per žaidimus, pamokėles susipažįsta su svarbiausias Lietuvos valstybingumo laikotarpiais, pakilimais ir nuosmukiais, vėl atvedusiais į Laisvę. „Stovykloje mėginame užmegzti pokalbį su vaikais apie Lietuvai reikšmingus istorijos vingius. Svarbu ne akademiškai išdėstyti Lietuvos laisvės kelio istoriją, bet paskatinti vaikus savarankiškai mąstyti, kritiškai stebėti mus supantį pasaulį. Juk laisvė nėra savaiminis dalykas – tai nuolatinės pastangos, nuolatinis darbas savo tautos ir krašto labui. “ – stovyklos temą pristato jos organizatorė Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė.

Per ketvirtį amžiaus Berčiūnuose užaugo ne viena karta jaunimo, savo vasaras siejančio su šia vieta ir ateitininkų organizacija. „Stovyklauti ateitininkai pradėjo Lietuvai dar net neatkūrus Nepriklausomybės, o neilgai trukus – 1992 m. pradėjome stovyklas organizuoti Berčiūnuose. Ilgametė patirtis, dėmesys savanorių parengimui, skrupulingas programos ruošimas davė vaisių – mūsų stovyklos programos ne kartą pripažintos kaip geriausios Lietuvoje. Į dvi stovyklos pamainas sunkiai talpiname visus norinčius, vis daugiau dalyvių sulaukiame iš užsienio lietuvių šeimų“ – sako stovyklavietės direktorius Artūras Stambrauskas.

Jaunųjų ateitininkų sąjunga vasarą surengia dvi stovyklų pamainas – vienos pamainos metu vaikai stovykloje praleidžia dešimt dienų, per kurias stengiasi įsigilinti į stovyklos temą per žaidimus, pačių kuriamus vaidinimus bei vadovų ruošiamas pamokėles.

Šiemet stovyklos vyksta liepos 16-25 d. ir liepos 28 – rugpjūčio 6 d. (Kurorto g. 14, Berčiūnai, Panevėžys). Kviečiame apsilankyti!

Ateitininkai – viena gausiausių ir ilgiausiai Lietuvoje veikianti jaunimo organizacija, ugdanti stiprią tautinę ir katalikišką savimonę turinčius bei gebančius aktyviai ir kūrybiškai reikštis įvairiose gyvenimo srityse jaunuolius. Berčiūnuose ateitininkai kasmet organizuoja stovyklas įvairaus amžiaus vaikams nuo 1992 metų.Berčiūnų ateitininkų stovykloje renkasi ne tik ateitininkai, bet ir kitos jaunimo organizacijos, bendruomenės, parapijos iš visos Lietuvos.

Kontaktai žiniasklaidai: Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė, tel. 8 686 77824.
Daugiau informacijos: www.berciunai.lt ir www.ateitis.lt

 
 
   

Užsienio lietuvių sielovada 
atsinaujino

kaunoarkikatedra.lt 
atsinaujino

sventumolink.lt

kaisiadoriuvyskupija.lt 
atsinaujino

PAVELDAS.katalikai.lt 
Lietuvos krikščioniškasis paveldas

MALDYNAS.katalikai.lt

jaunimodienos.lt 
PJD2023

Virtualus „LKB kronikos“ kelias

jonopauliausparapija.lt 
atsinaujino Kauno Šv. Jono Pauliaus II parapijos www

krekenavosbazilika.lt 
atsinaujino

tikejimasirsviesa.lt 
„Tikėjimo ir šviesos“ bendruomenė atnaujino www

žuvelė.lt 
Ruklos parapijos evangelizacinis projektas

teofilius.lt 
atsinaujino

kronikosfondas.lt 
atsinaujino

sinodas.katalikai.lt 
Sinodinis kelias Lietuvoje

Šv. Juozapo metai

misijos.katalikai.lt

vievioparapija.lt

www.teofiliauskelias.lt

trakubazilika.lt 
atsinaujino

ausrosvartai.lt 
atsinaujino

www.kelione.org 
Ekumeninė sielovados bendruomenė „Kelionė“

Lietuvos Caritas 
atsinaujino

Kauno arkivyskupijos Caritas 
atsinaujino

bernardinai.lt 
atsinaujino

vilniauskalvarijos.lt 
atsinaujino

elektrenuparapija.lt 
atsinaujino

LK.katalikai.lt 
papildyta

KATEKIZMAS.LT 
atnaujinta ir papildyta

krikscioniskifilmai.lt

Bažnytinio paveldo muziejus Vilniuje 
atsinaujino

kapucinai.net 
atsinaujino

Paminklai negimusiems kūdikiams

katalikuleidiniai.lt 
atsinaujino

Palaimintojo Jurgio Matulaičio draugija

 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt