Baltijos šalių Alfa konferencija Jurmaloje
 
 

Spalio 19 – 20 d. Jūrmaloje vyko pirmoji tarptautinė Baltijos šalių Alfa konferencija. Joje dalyvavo Latvijos, Estijos ir Lietuvos Alfa kursų vadovai, jų komandų nariai ir tie, kurie pageidauja ateityje pradėti Alfa kursą. Trečdalį konferencijos dalyvių sudarė lietuviai, kurių į Jūrmalą atvyko net 70: iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Kaišiadorių, Lazdijų, Prienų, Šakių, Biržų bei Jonavos. Lietuvių viešnagę Jūrmaloje koordinavo atsakinga už Alfa kursą Lietuvoje ses. Celina Galinytė kartu su Katalikų evangelizacijos centru.

Alfa kursas – tai viena iš evangelizacijos formų. Per 10 kassavaitinių susitikimų dalyviai supažindinami su pamatinėmis krikščionybės tiesomis. Įvairiose Lietuvos parapijose šiuo metu vyksta apie 30 Alfa kursų. Alfa konferencija yra pagrindinis būdas paruošti ir motyvuoti tuos, kurie nori pradėti Alfa kursą savo parapijoje. Taip pat tai yra renginys, kuriame Alfa kursų vadovai bei komandos nariai gali pasisemti naujų žinių, pasidalyti patirtimi bei užmegzti naujus kontaktus.

Ši pirmoji Alfa konferencija, skirta trims Baltijos šalims, surinko draugėn ne tik įvairių šalių, bet ir įvairių krikščioniškųjų denominacijų žmones. Alfa konferenciją pradėjęs Jelgavos vyskupas Antons Justs ragino visus būti tokiais, kaip apaštalas Paulius – degti troškimu nešti Gerąją Naujieną visiems. Jis skatino būti ištikimiems „Alfa metodui“, nes tai gali žmonėms padėti sugrįžti prie Dievo. Liuteronų arkivyskupas Janis Vanags taip pat ragino būti Kristaus liudytojais pasauliui.

Konferencijoje kalbėję pranešėjai Dominykas Rifleris bei Martinas ir Rachelė Stoesselai iš Šveicarijos pristatė Alfa kurso principus bei metodiką, Judita Foster iš Anglijos kalbėjo apie maldą Alfa kurse, o latvis Rinalds Grants pasakojo apie Alfa kurso integravimą į parapijos gyvenimą. Darbo grupėse aptarti specifiniai Alfa kursų aspektai. Visus šiuos pokalbius ir susitikimus lydėjo šlovinimas ir malda, o laisvas laikas buvo skirtas užmegzti draugystę ir dalytis asmenine patirtimi.

Ši konferencija tapo pirmuoju žingsniu į trijų Baltijos šalių ekumeninį bendradarbiavimą Alfa kurso srityje bei didele paskata Lietuvos parapijoms pradėti ar tęsti šį kursą.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt