Spalio 16 d. – gruodžio 11 d. Vilniaus šventų Jonų bažnyčioje paroda „Senis, sakalas ir karys“
 
 Atidaroma Antano Saulaičio SJ kolekcijos krikščioniškų atviručių paroda „Senis, sakalas ir karys“

Pranešimas spaudai

Šį sekmadienį (spalio 16 d.) Vilniaus šventų Jonų bažnyčioje atidaroma paroda „Senis, sakalas ir karys“ pristato kunigo Antano Saulaičio SJ ir jo bičiulių – pasaulio misionierių – surinktą ir išsaugotą įvairių pasaulio tautų krikščioniškų atviručių kolekciją. Paroda skiriama tarptautinei Misionierių dienai.

„Pasaulis daug platesnis, spalvingesnis nei dažnai įsivaizduojame. Dievo auką vardan žmonijos Šiaurės Amerikos čiabuviai ar pietų Indijos gyventojai įsivaizduoja kitaip nei mes – tai tikrai neprimena lietuviams įprasto rūpintojėlio. Du tūkstantmečius krikščionybė gyvena įvairiausiose kultūrose. Evangelija – Geroji Naujiena priimama ir išreiškiama sociokultūrinėje aplinkoje suprantamais simboliais, apeigomis, pamaldumais. Atvirukai liudija įvairovę visuotinėje Kristaus Bažnyčioje – tą patį Kristų, Bažnyčią, tikėjimą ir gyvenimo vertybes.“ – apie parodoje pristatomą kolekciją pasakojo kunigas Antanas Saulaitis SJ.

„Senis, sakalas ir karys“ yra tik maža dalis visos Antano Saulaičio kolekcijos. „Misijų stotele“ vadinamą didžiąją kolekciją sudaro per 2500 daiktų, spaudinių, knygų ir audio-video eksponatų apie įvairias kultūras ir religijas bei lietuvių misionierių veiklą visame pasaulyje. Ją surinko kunigas A. Saulaitis ir jo bičiuliai nuo 1968 metų iki šių dienų.

Atidaroma paroda – pirmasis žingsnis pristatant „Misijų stotelę“ Lietuvos visuomenei. „Ateityje ši kolekcija galėtų tapti priemone ugdymui ir turėti vietą – namus, kur vaikai ateitų susipažinti, patirti, žaisti, o tyrinėtojai – mokslininkai galėtų naudotis reta moksline literatūra. Sukaupta mokslinė medžiaga ypač naudinga antropologijos, istorijos studentams, religijos ir kultūros tyrinėtojams.“ – apie ateities planus ir kolekcijos pritaikymą atviresniam naudojimui pasakojo parodos organizatoriai.

Paroda atidaroma spalio 16 d., 13 val. 45 min., po Šv. Mišių, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius). Paroda veiks iki 2016 m. gruodžio 11 d.

Dėl papildomos informacijos kreiptis:

Eglė Andrejevaitė – Kvedarienė
Parodos organizatorė
+370 682 83558
egle@andrejevaite.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt