Pradedama atranka GYVYBĖS APDOVANOJIMAMS 2017 (anketas siųsti iki balandžio 10 d.)
 
 

Kviečiame teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“

Jau ketvirtą kartą vykstančių „Gyvybės apdovanojimų“, skirtų paminėti Pasaulinę gyvybės dieną, organizatoriai skelbia atrankos pradžią. Visi Lietuvos gyventojai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie, jų nuomone, pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo. Anketų, kurias užpildyti galima čia, organizatoriai laukia iki balandžio 12 d. (ANKETA PDF)

„Gyvybės apdovanojimai“ – jau ketvirtą kartą vykstanti iniciatyva, kurią 2014 m. pradėjo žurnalas „Ateitis“, internetinis portalas „Bernardinai.lt“ ir Marijos radijas. Idėja surengti tokius apdovanojimus kilo stebint vis aktyvesnį įvairių jėgų pasipriešinimą asmens ir gyvybės orumo idėjai, kuri dažnai supaprastinama į kelis jautrius ir visuomenę skaldančius klausimus (abortai, eutanazija ir pan.).

Apdovanojimais siekiama parodyti, kad gyvybės apsauga apima labai platų veiklų spektrą – rūpinimąsi silpnesniais mūsų visuomenės nariais, socialiai atsakingo verslo plėtrą, pagalbą suabejojusiems gyvenimo prasme ir kiti, kartais visai kasdieniški, mūsų darbai. Organizatoriai mano, kad tokia plati Apdovanojimų puoselėjama gyvybės kultūros idėja ne skaldo, o vienija visuomenę ir kviečia pastebėti gražius darbus aplink mus darančius žmones, kurie gyvena ne tik dėl savęs, bet ir dėl kito. Tai galimybė kalbėti apie šviesius, pozityvius dalykus.

Nuo 1998 m. Lietuvoje paskutinį balandžio sekmadienį minima Pasaulinė gyvybės diena, todėl būtent ji ir pasirinkta iškilmingai apdovanojimų ceremonijai. Šiemet ji įvyks balandžio 30 d. Lietuvos mokslų akademijos salėje. Renginio globėjas yra Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, rėmėjas – Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.

Gyventojai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas, šeimas, šeimynas ar žmones, kurie yra verti gyvybės puoselėtojo vardo, šioms nominacijoms:

  • „Už šeimos stiprinimą“ – padedantiems spręsti sutuoktinių, tėvų ir vaikų tarpusavio santykių, kitas šeimoms kylančias problemas; 
  • „Už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą“ – įvairių profesijų atstovams tiesiogiai gelbstintiems gyvybę ar netiesiogiai prisidedantiems prie gyvybės kultūros puoselėjimo; 
  • „Už pagalbą suabejojusiems gyvenimo prasmingumu“ – padedantiems iš naujo atrasti norą gyventi;
  • „Už palankios aplinkos gimdyvei ir vaikui kūrimą“ – padedantiems įveikti iššūkius, kylančius motinoms nėštumo bei pogimdyviniu metu; 
  • „Už dvasinę ir fizinę pagalbą silpnesniam“ – padedantiems pasijusti pilnaverčiais visuomenės nariais neįgalius, sunkiai sergančius ar vyresnio amžiaus vienišus žmones; 
  • „Už jaunimo ugdymą atsakingam požiūriui į gyvybę“ – sugebantiems užmegzti ypatingą ryšį su jaunimu ir ugdyti atsakingą požiūrį į gyvybę nuo pat užsimezgimo iki natūralios mirties; 
  • „Už ilgametį indėlį gyvybės kultūros puoselėjimui“ – svariai prisidėjusiems prie gyvybės apsaugos, šeimos instituto stiprinimo ir jam palankios aplinkos kūrimo, tapusiems įkvėpimu ir pavyzdžiu kitiems aktyviai ginti pamatines vertybes.

Elektroninę anketą kviečiame pildyti iki balandžio 12 d. Anketų, siunčiamų paštu (pridedama), laukiame iki balandžio 10 d. adresu Teatro g. 8-17A, Vilnius.

Organizatoriai tikisi sulaukti žmonių įsitraukimo ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio lietuvių. Vienas iš pagrindinių šių apdovanojimų tikslų yra sužinoti apie gražias iniciatyvas ar menkiausią žengtą žingsnį, kuris paskatino šalia esantį artimą žmogų ar visą bendruomenę dar labiau patikėti Gyvybės galia. Nesvarbu, kuriame pasaulio kampelyje bebūtumėte – laukiame Jūsų gražių ir įkvepiančių istorijų!

Su mumis galite susisiekti el. paštu gyvybeskultura@gmail.com  arba tel. nr. +370 616 19363 (Goda Karazijaitė, „Gyvybės apdovanojimų“ koordinatorė), +370 616 34013 (Reda Sopranaitė, „Ateities“ žurnalo redaktorė).

Gyvybės apdovanojimai – tai nekomercinė pilietinė iniciatyva, siekianti puoselėti Gyvybės kultūrą, todėl mums labai svarbi Jūsų parama. Savo auką Gyvybės apdovanojimams galite pervesti (mokėjimo paskirtis – „Gyvybės apdovanojimams“):

Viešoji įstaiga „Ateities leidybos centras“
Įmonės kodas 301697039
Sąsk. Nr. LT87 7300 0101 0751 5327

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt