Gruodžio 15 d. Lietuvos Caritas rengia diskusiją „Nepilnametės prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukos: skaičiai ir tikrovė“
 
 

Mūsų šalyje ilgą laiką dominavo nuomonė, kad pagrindinis ir galbūt vienintelis prekybos vaikais tikslas - seksualinis išnaudojimas (prostitucijai, pornografijai ir t.t.), bet pastarųjų metų policijos ir vaiko teisių apsaugos skyrių duomenys rodo, kad vaikai iš Lietuvos užsienyje išnaudojami ir kitiems tikslams. Vienas pagrindinių – nusikalstamų veikų vykdymui, tokiam, kaip vagystės iš parduotuvių.

„Dažniausiai į nusikaltėlių įtaka patenka vaikai iš pažeidžiamiausių grupių – tai yra tėvų globos netekę nepilnamečiai, vaikai iš socialinės rizikos šeimų. Baisiausia, kad neretai tokių vaikų tėvai puikiai žino, kuo užsienyje užsiima vaikai ir tam neprieštarauja, nes ir patys už tai gauna pinigų“ – sako vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė sako, kad prevencija ir kova su prekyba vaikais yra viena iš tarptautinės politikos prioritetinių sričių, tačiau Lietuvoje šiai problemai skiriama permažai dėmesio.

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, atsižvelgdama į gautą informaciją, jog Tauragės apskrityje gyvenančios nepilnametės vežamos į užsienį (Norvegiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją), kur jos verčiamos užsiimti prostitucija ir vogti, Tauragės apskrityje atliko 15 mokyklų vyresnio mokyklinio amžiaus (5 – 12 klasių) moksleivių apklausą apie prekybą žmonėmis. Apklausa parodė, kad vaikai nelabai žino, kas yra prekyba žmonėmis, kokios būna prekybos žmonėmis formos, kaip apsisaugoti ir kur reikėtų kreiptis pavojaus atveju.

"Ne pirmi metai oficiali statistika teigia, kad Lietuvoje beveik nėra nepilnamečių prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukų. Tačiau ta situacija, kurią matome mes ir kitos vaikų pagalbos organizacijos, rodo, kad tai toli gražu ne tiesa. Tyli atsakingos tarnybos, tyli ir aukos - nusikalstamas pasaulis tuo naudojasi" - sako Lietuvos Carito projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė.

Apie tai, kokia yra reali situacija – diskusijoje "Nepilnametės prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukos: skaičiai ir tikrovė", kurią gruodžio 15 dieną rengia Lietuvos Caritas ir Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Diskusijoje susitiks ne tik specialistai, bet ir aukos, ir tie, kurie kasdien organizuoja ir teikia pagalbą vaikams, tapusiems aukomis.

Kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti.

Daugiau informacijos:

Olga Malaškevičienė
Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus
atstovė spaudai
olmala@lrs.lt  
261 22 78
8 699 04 235
http://vaikams.lrs.lt  

DISKUSIJA ,,NEPILNAMETĖS PREKYBOS ŽMONĖMIS IR PROSTITUCIJOS AUKOS: SKAIČIAI IR TIKROVĖ“

2010 m. gruodžio 15 d.
Viešbutis „Best Western Hotel“, Konstitucijos pr. 14, Vilnius

Programa:

13.00–13.20 Diskusijos pradžia. Įžanginis žodis.

13.20 –13.40 „Prekyba vaikais. Ar vaikai gali jaustis saugūs?“
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė

13.40–14.00 „Kai mūsų vaikai parsidavinėja. Situacija Vilniaus mieste“
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas

14.00 –14.20 „Prekyba nepilnamečiais. Nuo pareiškimo iki teismo. Vieno tyrimo istorija“
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ramūnas Dobrovolskis

14.20 –14.40 „Nukentėjusių nepilnamečių pažeidžiamumas: tylos siena“
Lietuvos Caritas psichologė Jolita Juškevičienė

14.40 - 15.00 Kavos pertrauka

15.00 –15.25 „Mano gyvenimo istorija“ autentiškas pasakojimas

15.25 –15.50 „Nukentėję nepilnamečiai Akmenės regione: seksualinė prievarta ir išvežimai“.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių rinktinės ikiteisminio skyriaus tyrėja Inga Daknienė

15.50 –16.10 Kriminalinės policijos biuro pranešimas
16.10 –16.40 Diskusija

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt