Gegužės 25 d. XXIII-oji vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde“ Kretingoje
 
 

2013 m. gegužės 25 d. Kretingoje vyks XXIII-oji vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde“, į kurią tradiciškai susirenka kelios dešimtys vaikų ir jaunimo chorų ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš visos Lietuvos.

Idėja po Nepriklausomybės atkūrimo pradėti organizuoti chorų šventę vaikams kilo broliams pranciškonams ir prie Kretingos vienuolyno dirbusiems chorų vadovams – A. Remesai, L. Pudžiuvelytei ir G. Maironienei. Daugiau kaip prieš du dešimtmečius užgimusi vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė tuomet buvo novatoriškas muzikos reiškinys Lietuvoje. Šiuo metu panašios šventės jau yra rengiamos ir kitose vyskupijose.

Pavadinimą „Sveika, Jūrų Žvaigžde“ įgavusi chorų šventė tradiciškai vyksta paskutinįjį Marijai skirto gegužės mėnesio šeštadienį. Šiemet vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė skirta paminėti Žemaičių Krikšto 600 metų jubiliejui.

Šventės programa:
10.00 Šventės atidarymas Lurdo slėnyje
11.30 Iškilminga eisena iš Lurdo slėnio į bažnyčią
12.00 Šv. Mišios Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje kartu su iš visos Lietuvos atvykusiais chorais
13.00 Pranciškonų gimnazijos folklorinio ansamblio (vad. Vitalija Valeikienė) programa-koncertas bažnyčios šventoriuje.

Šventę organizuoja Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba, Telšių vyskupijos Šv. Cecilijos draugija, Telšių vyskupijos jaunimo centras, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapija ir vienuolynas.

Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos informacija
www.kpjt.lt  

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt