Kardinolas Kasperis: popiežius kitais metais vyks į Stambulą
 
 

(KAP) Pasak kardinolo Walterio Kasperio, popiežius tvirtai pasiryžęs kitais metais apsilankyti Stambule. Pokalbyje su vokiečių žurnalistais Romoje kardinolas taip pat optimistiškai įvertino katalikų ir ortodoksų santykių perspektyvas. Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos prezidentas prieš tai buvo dalyvavęs Šv. Andriejaus šventėje Konstantinopolio patriarchate. Iškilmių periferijoje kalbėta apie popiežiaus kelionę bei katalikų ir ortodoksų oficialaus teologijos dialogo tęsimą.

Pokalbiai Stambule, pasak kardinolo, buvę „draugiški ir nuoširdūs“. Tarptautinės dialogo komisijos koordinacinis komitetas artimiausiomis dienomis susirinksiąs Romoje. Daugiausia dėmesio čia būsią skirta popiežiaus primato ir kolegialumo klausimams. „Tai bus ilga diskusija“, – sakė kardinolas Kasperis. „Uolų“ yra ir kultūrinio, ir teologinio pobūdžio, be to, slegia istorinė našta. Benediktas XVI, jo žodžiais, ortodoksų labai gerbiamas, juo pasitikima bei iš jo daug tikimasi.

Santūriai kardinolas įvertino popiežiaus perspektyvas apsilankyti Maskvoje. Prieš tai reikėtų išspręsti iškilusias problemas. Kaip tokias, kardinolas Kasperis įvardijo Maskvos patriarchato kaltinimus Katalikų Bažnyčiai tikinčiųjų verbavimu bei graikų apeigų Katalikų Bažnyčios vaidmenį Ukrainoje. „Ukrainiečių ant ekumenizmo altoriaus neaukosime“, – pareiškė Kasperis.

„Bažnyčios žinios“
www.lcn.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt