Taizé ruošiasi sukakčių paminėjimui 2015-aisiais
 
 

Liepos pradžia - didžiausių susitikimų Taizé kaimelyje metas. Nuo šiol, kiekvieną sekmadienį tūkstančiai jaunų žmonių atvyks į ekumeninę bendruomenę tam, kad drauge išgyventų pasidalinimų ir maldos laiką. Jaunimo grupės iš įvairių Lietuvos vietų pradėjo atvykti į Taizé jau birželio viduryje ir šis procesas nenutrūkstamai tęsis iki rugpjūčio pabaigos.

Visą vasarą, šie jauni žmonės iš visų žemynų tęs Taizé prioro brolio Alois inicijuotas paieškas: kaip atrasti naujas solidarumo formas šiandieniniame pasaulyje.

Šios paieškos yra kelionės vedančios į sukakčių minėjimą dalis. 2015-aisiais bendruomenė minės 75-ąsias įkūrimo ir 100-ąsias brolio Roger gimimo metines bei dešimtmetį po jo mirties. Sukakčių minėjimo kulminacija – ateinančių metų rugpjūčio 9-16 dienomis vyksiantis tarptautinis susitikimas, kuris draugėn suburs aktyvų pilietinės visuomenės jaunimą, įvairių Bažnyčių atstovus ir žmones gyvenančius nuolatiniame pavojuje.

Be šio pagrindinio susitikimo, 2015-ųjų metų liepos mėnesį taip pat įvyks jaunimo, gyvenančio vienuolinį ir dvasinį gyvenimą susitikimas, kuriame taip pat dalyvaus katalikų, stačiatikių ir protestantų kongregacijų, bendruomenių bei vienuolijų vyresnieji (tarp kurių bus jėzuitų generolas tėvas Nicolas, dominikonų magistras tėvas Cadoré, Atono kalno vienuolyno Graikijoje abatė motina Iakovi, Grandchamp bendruomenės priorė sesuo Pierrette...). Galiausiai, rugsėjo pradžioje įvyks įvairių Bažnyčių jaunųjų teologų ir žinovų simpoziumas apie brolio Roger indėlį į teologinę mintį (tarp dalyvių bus kardinolas Walter Kasper, Elisabeth Parmentier, arkivyskupas Job Getcha...).

Išsamesnė informacija apie sukakčių 2015-aisiais minėjimą Taizé kaimelyje skelbiama tinklapyje www.taize.fr/2015.

Kontaktai spaudai
media@taize.fr
+33 3 85 50 30 30

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt