Islamo žinovas reikalauja religijos laisvės
 
 

(KAP) Popiežiškojo islamistikos instituto (PISAI) rektorius Justo Lacunza Balda apgailestavo, kad tarptautinės organizacijos vangiai reagavo į smurtinius protestus prieš Mahometo karikatūras islamo šalyse. Vasario 23 d. Austrijos katalikų žinių agentūra „Kathpress“ pranešė, jog Lacunza Balda viename interviu Vatikano radijui sakęs: „Man labai kelia nerimą, kad tokios didelės organizacijos kaip JT ar Arabų Lyga yra veikiau apatiškos. Man neatrodo, kad tokiais atvejais kaip kunigo Andrea Santoro nužudymas Trapezunte ar krikščioniškų bažnyčių sugriovimas Irake, Indonezijoje ar Pakistane šios institucijos iš tikrųjų pakeltų balsą“. O juk tarptautinėms organizacijoms privalu akcentuoti kiekvieno žmogaus ir kiekvienos mažumos teisę galėti laisvai praktikuoti savo religiją.

Lacunza Balda, vienas geriausių pasaulyje islamo žinovų, sykiu pareiškė, jog karikatūros dažnai tebus tik dingstis protestams. Priežasčių ieškotina kitur. Pirmiausia tai „socialinė nelygybė, skurdas, kuriame tenka gyventi nesuskaičiuojamai daugybei žmonių, pavyzdžiui, Pakistane ir Nigerijoje“. Neabejotinai esama ir politinių motyvų.

Religijos laisvė, laisvas religijos praktikavimas, koks laiduojamas EU šalyse, turėtų, pasak Lacunza Balda, būti pagrindinis bendrabūvio principas. Viena didžiausių šiandienių problemų yra religinių mažumų padėtis tokiose šalyse kokia, pavyzdžiui, yra Turkija. Neužtenka valstybei pasiskelbti sekuliaria. Krikščionių mažumos turėtų ir konkrečiai galėti laisvai gyventi pagal savo tikėjimą ir jį praktikuoti.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt