Popiežius nebevadinamas „Vakarų patriarchu“
 
 

(KAP) 2006 m. Popiežiškajame metraštyje (Annuario pontificio) senas popiežiaus garbės titulas „Vakarų patriarchas“ nebepateikiamas. Occidentis patriarcha maždaug 450 m. pirmąkart buvo pavadintas popiežius Leonas Didysis. Nuo tada tas titulas buvo taikomas ir Romos popiežiaus sostui.

Kai kurie Vatikano žinovai tokį gestą įvertino kaip ekumeninį palankumą ortodoksų atžvilgiu. Tuo tarpu Milano laikraščio „Corriere della Sera“ nuomone, Rytų Bažnyčios tai veikiau gali suprasti kaip pretenziją „į visuotinį patriarchatą“. Ortodoksų mąstyme iki šiandien tvirtai įsišaknijęs pirmojo tūkstantmečio „pentarchijos“ (penkių patriarchatų Romos, Konstantinopolio, Aleksandrijos, Antiochijos ir Jeruzalės – sistemos) atminimas. „Pentarchijoje“ Romos patriarchui buvo pripažįstama garbės pirmenybė, bet ne jurisdikcijos primatas.

Naujajame Vatikano „Metraštyje“ pateikiami ne devyni, kaip iki šiol, bet aštuoni popiežiaus titulai: Romos vyskupas, Jėzaus Kristaus vikaras, apaštalų kunigaikščio įpėdinis, vyriausiasis visuotinės Bažnyčios pontifikas, Italijos primas, Romos provincijos arkivyskupas ir metropolitas, Vatikano valstybės suverenas, Dievo tarnų tarnas.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt