Bažnyčia turi padėti Kinijai ieškoti naujų vertybių
 
 

(KAP) Nominuotasis kardinolas Josephas Zen Ze-kiunas reikalavo daugiau nuomonės laisvės ir demokratijos Kinijoje. Interviu Vokietijos katalikų naujienų agentūrai KNA kovo viduryje Honkongo vyskupas sakė, jog „be demokratinės raidos totalitaristinė sistema veda į korupciją“. Jis laikąs Bažnyčios pareiga nuolatos priminti politinei vadovybei jos atsakomybę.

Pasak vyskupo, sukurti laisvę ir demokratiją daugiau sunkiau negu pastatyti šiuolaikinę Kiniją simbolizuojančius ištaigingus dangoraižius. Tačiau net ir ekonomikos augimas daugiausia apsiriboja pakrančių regionais bei palieka nuošalyje didžiąją gyventojų dalį.

Svarbia nedidelės 13 milijonų katalikų mažumos užduotimi nominuotasis kardinolas laiko pastangas „padėti kinų tautai atrasti svarbias vertybes“. Tačiau tam Bažnyčiai reikia didesnės religijos laisvės. Nepaisydama visų apribojimų, Bažnyčia jau dabar sėkmingai darbuojasi keliose srityse, pavyzdžiui, švietimo.

Pasak Honkongo ganytojo, ilgalaikį susiskaldymą į „Patriotinę sąjungą“ ir „pogrindžio Bažnyčią“ galima įveikti: „Vis labiau suvokiama, kad Katalikų Bažnyčia yra viena“. Tad pastaruoju metu vyskupai „skiriami popiežiaus, išrenkami dvasininkų ir patvirtinami valstybės“. Savo pakėlimą kardinolu Honkongo vyskupas laiko geranoriškumo kinų tautos atžvilgiu bei jos pripažinimo išraiška. Visiems tikintiesiems tai suteikę daug džiaugsmo. Tuo tarpu valstybinės institucijos vis dar nežino, kaip tinkamai reaguoti į tokį popiežiaus gestą.

„Bažnyčios žinios“
katalikai.lt

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt