Lietuvos Vyskupų Konferencijos Pirmininko arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus kreipimasis dėl nederamo Rūpintojėlio atvaizdo panaudojimo „Kalnapilio“ alaus reklamoje (2006 01 13)
 
 

2006 01 13


AB „Kalnapilio -Tauro grupė“
Generaliniam direktoriui
Valdui Tekoriui


Kreipiamės į Jus dėl „Kalnapilio“ alaus daryklos reklamos su Rūpintojėlio skulptūra. Rūpintojėlio atvaizdas nėra vien liaudies meno simbolis. Katalikams tai Jėzaus Kristaus, Dievo Sūnaus paveikslas. Daugelis tikinčiųjų yra įskaudinti ir pasipiktinę, kad šis Išganytojo atvaizdas su kančios ženklais – erškėčių vainiku ant galvos – buvo panaudotas alaus reklamai. Toks nepagarbus katalikams brangių religinių simbolių naudojimas komerciniais tikslais ir tuo labiau reklamuojant alkoholinius gėrimus yra visiškai nepateisinamas ir neleistinas.

Gal tikintys žmonės ir nėra patys gausiausi Jūsų produkcijos pirkėjai, tačiau bent dalis jų tikrai pagalvos ar verta pirkti gaminius, kurie reklamuojami įžeidinėjant jų religinius jausmus. Tikimės, kad suprasite tikinčiuosius ir šią reklamą pašalinsite.Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
Lietuvos Vyskupų Konferencijos Pirmininkas

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt