Liepsnelės už negimusius visoje Lietuvoje
 
 

Laukiant Vėlinių visoje Lietuvoje užsidegė liepsnelės, skirtos kiekvienam praėjusiais metais teisės gyventi netekusiam kūdikiui. Pernai dienos šviesos neišvydo 5217 vaikų. Vilniaus ir Kauno rotušės aikštėse iš žvakučių buvo sudėtas gyvybės simbolis – medis. Akcijos „Renkuosi gyvybę“ organizatoriai ir dalyviai gyvybę kviečia saugoti nuo pat pradžios.

Tai antroji tokia akcija Lietuvoje. Tą pačią dieną ir tą pačią valandą, liepsnelės vaikams degė ir kitose Lietuvos vietovėse. Prie akcijos prisidėjo daugiau nei 20 Lietuvos miestų ir miestelių: Panevėžys, Klaipėda, Druskininkai, Šakiai, Alytus, Palanga, Šiauliai, Anykščiai, Trakai, Telšiai, Kretinga, Varėna, Biržai ir kt.

Akcijos iniciatoriai – Laisvos visuomenės institutas. Šiais metais ją organizuoti padėjo ir kitos nevyriausybinės organizacijos – Kauno miesto bendruomenių centrų asociacija, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijos, Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos šeimos centrų tinklas, Krizinio nėštumo centras. Renginių metu talkino būrys jaunų žmonių – savanorių. Pasak jų, šiais metais akcijoje, tiek Vilniuje, tiek Kaune dalyvių buvo kur kas daugiau nei pernai.

Praėjusiais metais Lietuvoje moters sprendimu teisės gyventi neteko 816 vaikų mažiau negu 2012 metais. Tačiau vis viena viena iš šešių užsimezgusių gyvybių užgeso įsčiose.

„Šia akcija nenorime smerkti ar kaltinti moterų, kurios nutraukė nėštumą. Mes kviečiame jas ir visą visuomenę kurti tokią aplinką, kad nei vienai motinai nereikėtų svarstyti apie abortą“ – sakė Laisvos visuomenės instituto vadovė Toma Bružaitė. Neretai moteris svarsto apie abortą, nes kai reikia, nesulaukia pagalbos. Sunkumų akivaizdoje ją apleidžia artimieji, ji jaučiasi vieniša, visas apsisprendimo svoris gula ant jos vienos pečių. Akcijos organizatoriai sako, jog pagalba moterims yra, jos dėka, gali būtų apsaugota ir moters gerovė, ir vaiko teisė į gyvybę.

„Žvakių gyvybės medis – tai tik akcentas akcijos, kuri tęsiasi nuolat. Kviečiame diskutuoti ir ieškoti būdų, kaip išgelbėti pradėtų kūdikių gyvybes, kaip įpareigoti valstybę padėti kūdikio laukiančioms moterims, kaip mokyklose stiprinti lytiškumo ugdymą ir apginti moters teisę į motinystę”, - sakė T.Bružaitė.

Akcijos „Renkuosi gyvybę“ organizatoriai
Laisvos visuomenės institutas
Vadovė Toma Bružaitė

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt