„Gyvybės apdovanojimai 2015“. Pradedame siūlyti kandidatus
 
 

2015 metų balandžio 26 dieną Vilniuje įvyks antrieji Gyvybės apdovanojimai. Apdovanojimai, skirti pagerbti prie gyvybės puoselėjimo tiesiogiai ir netiesiogiai labiausiai prisidėjusius asmenis, organizacijas bei iniciatyvas, simboliškai vyks Pasaulinę gyvybės dieną, Lietuvoje minimą nuo 1998 metų. Apdovanojimus inicijuoja žurnalas „Ateitis“, internetinis portalas „Bernardinai.lt“ ir Marijos radijas. Renginį globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Dažnai kalbant apie gyvybę apsiribojama abortų, eutanazijos ir laisvo pasirinkimo klausimais, kurie suskaldo visuomenę į dvi stovyklas ir dažnai net nepastebime, kiek svarbių darbų būna padaryta visai šalia mūsų.

„Kai gyvenimas matuojamas pagal bendrojo produkto augimą ir technologijų pažangą, būtina sustoti ir pamatyti žmogų: silpną kūdikį ir juo besirūpinančią šeimą, besiblaškantį jaunuolį ir kantriai jam gyvenimo kryptį rodančius bičiulius, krizę išgyvenančią mamą ir nepaliekančius jos vienos su savo problemomis, paliegusį senelį ir jį slaugančius. Gyvybės apdovanojimų tikslas – pastebėti gyvenimą ir viltį teikiančius žmones, papasakoti apie jų iniciatyvas, pasidalinti sektinais pavyzdžiais ir priminti, kad kiekvienas žmogus yra vertybė,“ – teigia „Ateities“ redaktorė Reda Sopranaitė.

Kviečiame Jus siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie yra verti gyvybės puoselėtojo vardo, šioms nominacijoms:

  • „Už palankios aplinkos gimdyvei ir vaikui kūrimą“, 
  • „Už šeimos stiprinimą“, 
  •  „Už dvasinę ir fizinę pagalbą silpnesniam“, 
  •  „Už pagalbą suabejojusiems gyvenimo prasmingumu“, 
  •  „Už jaunimo ugdymą atsakingam požiūriui į gyvybę“, 
  •  „Už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą“, 
  •  „Už gyvybei palankų verslą“, 
  •  „Už ilgametį indėlį gyvybės kultūros puoselėjimui“.

Elektroninę anketą iki balandžio 14 d. kviečiame pildyti interneto portale www.gyvybesapdovanojimai.lt  Anketų, siunčiamų paštu (DOC), laukiame iki balandžio 11 d. adresu Olandų g. 54-32, Vilnius. Nugalėtojams, kuriuos išrinks autoritetinga, iš įvairių sričių specialistų sudaryta komisija, šventinio renginio metu bus įteiktos Gyvybės trapumą ir didybę simbolizuojančios lašo formos statulėles.

Tikimės, jog sulauksime žmonių įsitraukimo ne tik iš Lietuvos, bet iš viso pasaulio. Vienas iš pagrindinių šių apdovanojimų tikslų yra sužinoti apie gražias iniciatyvas ar menkiausią žengtą žingsnį, kuris paskatino šalia esantį artimą žmogų ar visą bendruomenę dar labiau patikėti Gyvybės galia. Nesvarbu, kuriame pasaulio kampelyje bebūtumėte – laukiame Jūsų gražių ir įkvepiančių pavyzdžių!

Gyvybės apdovanojimai – tai nekomercinė pilietinė iniciatyva, siekiant puoselėti Gyvybės kultūrą, todėl mums labai svarbi Jūsų parama. Savo auką Gyvybės apdovanojimams galite pervesti:

Viešoji įstaiga „Ateities leidybos centras“
Įmonės kodas 301697039
Sąsk. Nr. LT87 7300 0101 0751 5327

Su mumis galite susisiekti:
El. paštas:
gyvybeskultura@gmail.com  
Tel. nr.: +370 653 40381

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt