Dailės terapijos mokymai Kaune
 
 

2007 m. spalio 29 – 31 dienomis Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro patalpose Lietuvos Caritas projektas „Vaiko orumo išsaugojimas Lietuvoje“ (vadovė socialinio darbo magistrė Aušra Budėjienė) surengė šio projekto darbuotojų ir savanorių mokymus. Tris dienas trukęs seminaras tema „Dailės terapijos taikymas socialiniame darbe su vaikais“ sutraukė 20 dalyvių, dirbančių su problemiškų šeimų vaikais, iš Klaipėdos, Telšių, Tauragės, Šiaulių, Panevėžio, Lentvario, Birštono, Alytaus, Marijampolės, Kauno.

Seminarą vedė VšĮ „Rafaelis“ direktorė Marytė Leliūgienė ir psichologė Jūratė Buškevičienė.

Dalyviai, Caritas bendradarbiai ir ekspertai, dirbantys su rizikos grupių vaikais bei socialinėje atskirtyje esančiomis šeimomis, itin palankiai įvertino naujai įgytas dailės terapijos žinias, išmoktas metodikas, praktinės veiklos užduotis, taip pat kolegių iš „Rafaelio“ organizacijos žmogišką nuoširdumą, atvirumą geros patirties mainams. Daugelis dalyvavusiųjų teigė anksčiau neįsivaizdavę, kad tinkamai naudojamos dailės, meno priemonės gali taip sėkmingai atpažinti ir gydyti vaikų, paauglių dvasinius sužeidimus.

Viešoji įstaiga „Rafaelis“, kurios būstinė įsikūrusi Vilniuje, savo pavadinimu pasirinko Šv. Rašte minimo arkangelo vardą, kurio hebraiška reikšmė “Dievas gydo”. Arkangelas Rafaelis (Rapolas) laikomas šeimų ir piligrimų globėju. Savo veikla VšĮ „Rafaelis“, organizacijos motto pasirinkęs Raulio Follerou žodžius „Kad būtum laimingas, padėk kurti laimę kitiems“, siekia gerinti šeimų gyvenimo kokybę, ugdyti brandžias asmenybes, gebančias veikti šiuolaikinėje visuomenėje, kurti ir adaptuoti metodikas darbui su vaikais ir šeimomis, pagrįstas krikščioniškomis vertybėmis.

Lietuvos Caritas informacija

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt