Vilniuje vyko Lietuvos Pranciškoniškojo jaunimo susitikimas
 
 
Šį savaitgalį, vasario 18-19 d., Vilniuje, Bernardinų bažnyčioje, vyko Lietuvos Pranciškoniškojo jaunimo susitikimas, į kurį susirinko daugiau kaip 50 jaunuolių iš visos Lietuvos: Kretingos, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus. Šeštadienio rytą šlovinimo giesmėmis susitikimą pradėjęs Pranciškoniškasis jaunimas klausėsi br. Astijaus Kungio OFM mokymo apie brolystę. Brolis Astijus drąsino ir ragino jaunimą „iš bažnyčių eiti į pasaulį“, skelbti alternatyvą – kitokio gyvenimo galimybę, savo studijų draugams. Vėliau jaunimas dalijosi mintimis grupėse ir liudijo, kad pranciškoniškame dvasingume jiems svarbiausia yra brolystės, džiaugsmo, paprastumo, ryšio su gamta, evangelinio gyvenimo patirtis. Po pietų jaunimas ruošėsi rimtiems
svarstymams ir diskusijoms dėl Pranciškoniškojo jaunimo (trumpiau JauPros) vizijos Lietuvoje.

Visame pasaulyje Pranciškoniškasis jaunimas yra Bažnyčios organizacija, prie Pasauliečių pranciškonų ordino besiglaudžianti Pranciškoniškos šeimos dalis. Su Europos YouFra (Franciscan Youth) arba GiFra (Gioventu Francescana) Lietuvos jaunimas draugauja jau keletą metų, dalyvauja kas dveji metai vykstančiuose Europos Pranciškoniškojo jaunimo kongresuose. Pagal pasaulio GiFros modelį nuo 2001 m. Lietuvoje kuriamos JauPros brolijos, kurios keliauja savo pašaukimo kelionę, organizuoja ugdymo programą ir rengiasi Pažadui. Lietuvoje Pažadą jau yra davę 27 jaunuoliai. Šį pavasarį Pažado šventė vyks net 3 brolijose (Kretingoje, Šiauliuose ir Bernardinuose), o Pažadui ruošiasi net 30 vaikinų ir merginų.

Brolystę jaunimas patyrė ne tik bendraudamas prie stalo, bet ir maldoje: nuo triukšmingo šlovinimo iki ramaus rožinio kalbėjimo. Vakaro Mišiose br. Algirdas Malakauskis OFM besiruošiantiems Pažadui jaunuoliams suteikė ypatingą palaiminimą. O susitikimo organizatoriai, Bernardinų Pranciškoniškojo jaunimo brolija, visiems parengė malonų siurprizą – Gedimino Storpirščio ir Jono Krivicko koncertą. Jaunimas labai šiltai sutiko G. Storpirščio kūrybą, o tai, jog atlikėjas dainavo ir į jaunimo klausimus atsakinėjo net dvi geras valandas, rodo iš ties abipusį ryšį. Sekmadienį Pranciškoniškasis jaunimas šventė Eucharistiją kartu su Bernardinų parapija ir, išgyvenę be galo stiprią ir džiaugsmingą brolystės patirtį, iškeliavo namo, gavę palaiminimą ir misiją – liudyti prisikėlusį Kristų savo gyvenimuose.
 
Virginija Mickutė
PJT
 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt