Vienuolijų konferencijų pareiškimas dėl „Švyturio“ alaus reklamoje naudojamo vienuolių įvaizdžio
 
 


Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų ir Lietuvos moterų vienuolijų vyresniųjų konferencijų pareiškimas

UAB „Švyturys-Utenos alus“ valdybos tarybai

Mes, Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų ir Lietuvos moterų vienuolijų vyresniųjų konferencijų atstovai esme sunerimę, jaučiamės įžeisti ir paniekinti, kai Jūsų vadovaujama bendrovė UAB „Švyturys-Utenos alus“ savo reklamai pasirinko vienuolių pranciškonų įvaizdį, kuris reklamuoja jūsų pardavinėjamą alų. Šitaip yra menkinamas ir iškreipiamas vienuolio įvaizdis Lietuvoje.

Atsižvelgdami į alkoholizmo problemą Lietuvoje, prisimenant vyskupą Motiejų Valančių, kuris kovojo net tik su Lietuvos nutautinimu, bet ir už blaivybę, mes aiškiai pasisakome už blaivios ir sveikos tautos ugdymą. Nesame už tai, kad visi žmonės taptų abstinentai, tačiau siekis alkoholio pardavimus didinti bet kokia kaina yra amoralus ir nusikalstamas. Įvertinant Lietuvos socialinę, kriminogeninę, sveikatos situaciją ir vienuolijų propaguojamas blaivybės vertybes prašytume nesinaudoti šia vienuolių įvaizdžiu manipuliuojančia reklama.

Priešingu atveju skelbsime pilietines akcijas, kurios atkreiptų dėmesį į Jūsų socialiai neatsakingą verslą. Nejaugi pasitvirtins daktaro Aurelijaus Verygos viešai išsakytos pastabos: „Švyturys – blogiausia, ką turime!“. Vienuolių naudojimas rinkodaros triukams yra nesąžiningas ir nepriimtinas.

Kontaktinis asmuo:
Brolis Vincentas Tamošauskas
Kaunas, R. Kalantos 38
vincentas@takas.lt  
mob. 8 677 52634

Kopijos nusiųstos:
Lietuvos Vyskupų Konferencijai
Lietuvos nacionalinės reklamos asociacijai
Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt