Artėjant Šv. Velykoms tvarkomi vienišų ir sergančių senolių namai
 
 

Daugeliui vienišų ir sergančių žmonių paskutinė viltis yra „Caritas“ socialiniai darbuotojai ir savanoriai. Balandžio 13 d. Kaune apie pusė šimto savanorių dalyvavo akcijoje „Praktinė gerumo diena“.

„Akcijos tikslas – pagelbėti sergantiems senoliams, vienišiems sunkiai savo buitimi pasirūpinantiems žmonėms, susitvarkyti namus, padėti jiems pasiruošti artėjančioms Šv. Velykoms“, ­– sakė Lietuvos „Caritas“ atstovas Gediminas Salvanavičius.
Per vieną akcijos dieną savanoriai aplankė 40 vienišų senolių, kuriems padėjo susitvarkyti namus, nusipirkti maisto, atlikti kitus būtiniausias darbus.

„Man „Caritas“ yra tikras išsigelbėjimas. Amžius ir ligos neleidžia visiškai pasirūpinti savimi. „Caritas“ savanorės padeda sutvarkyti namus, išvalyti langus, pabendrauja. Esu labai patenkinta“, – pagalba džiaugėsi Bronislava Savickaitė.

Akcijoje taip pat dalyvavo savanoriai iš užsienio. Iš Vokietijos atvažiavusi Europos savanorių tarnybos savanorė Viktorija pastebėjo, kad Lietuvoje vienišų ir pagalbos prašančių žmonių skaičius didėja.

„Žmonės labai geranoriški, visada padėkoja už suteiktą pagalbą, kuri yra tikrai reikalinga. „Caritas“ sulaukia vis daugiau prašymų padėti vienišiems ir sergantiems žmonėms“, – pastebėjo „Caritas“ slaugos ir globos namuose projekte dirbanti savanorė iš Vokietijos.

Lietuvos „Caritas“ slaugos ir globos namuose projektas skirtas padėti seniems, sergantiems ir vienišiems asmenis. Socialiniai darbuotojai ir savanoriai stengiasi palengvinti slaugomų ir globojamų asmenų išgyvenimus, patiriamus dėl ligos arba senatvės. Šalyje yra apie 600 asmenų, kuriems nuolat teikiama pagalba. Ją teikia 40 profesionalių darbuotojų ir daugiau nei 200 savanorių.

Lietuvos Caritas informacija

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt