Lietuvių parama pasiekė Japoniją
 
 Tarptautinė „Caritas Internationalis“ konfederacija paskelbė apie naują pagalbos Japonijai programą. Tuo tarpu Lietuvos nacionalinis „Caritas“ ankstesnės programos vykdymui jau pervedė 21 tūkst. litų šalies gyventojų suaukotų lėšų.

Lietuvos „Caritas“ generalinis direktorius kun. Robertas Grigas padėkojo žmonėms, kurie įvairiuose šalies kampeliuose rinko paramą, išreiškė solidarumą ir užuojautą japonų tautai.

„Dėkojame visiems geros širdies žmonėms užjautusiems ir padėjusiems nelaimėje atsidūrusiems japonams. Lietuvos bažnyčiose ir parapijose surinktos aukos bei pavienių žmonių skirta parama pirmiausia skirta namų ir artimųjų netekusiems žmonės, kuriems nacionalinis Japonijos „Caritas“ padeda maistu, vaistais, teikia dvasinę ir psichologinę pagalbą”, – sakė kun. R. Grigas.

Japonijoje po žemės drebėjimo ir cunamio buvo sugriauta daugiau nei 370 tūkst. namų ir pastatų. Daugelis žmonių buvo evakuoti iš savo namų, pasilikę turėjo gyventi be elektros ir vandens.

Viso pasaulio „Caritas“ organizacijas vienijanti „Caritas Internationalis“ konfederacija pirmais mėnesiais po žemės drebėjimo ir cunamio Japonijoje surinko apie 1 milijoną eurų paramos. Pagalba pasiekė daugiau nei 10 tūkst. nelaimės ištiktų žmonių. Naujoji konfederacijos pagalbos Japonijai programa bus skirta padėti 19 tūkst. žmonių.

„Daugiau nei vienas tūkstantis Caritas savanorių iš visos Japonijos atsiliepė į mūsų kvietimą padėti žemės drebėjimo ir cunamio aukoms. Daugelis nuketėjusiųjų dabar glaudžiasi laikinuose prieglobsčio centruose, todėl mūsų ir savanorių pagrindinis tikslas užtikrinti žmonėms pastovią pagalbą maistu, vaistais, teikti dvasinę ir psichologinę pagalbą”, – sakė Japonijos Caritas generalinis sekretorius kun. Daisuke Narui.

„Caritas Internationalis“ konfederacija vienija 165 šalis, kur veikia nacionalinės organizacijos. Centrinė konfederacijos būstinė yra įsikūrusi Vatikane. Lietuvos „Caritas“ tikruoju konfederacijos nariu tapo 1991 metais.

Lietuvos Caritas informacija
 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt