Pasaulinės gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacijos kreipimasis dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto
 
 

 

PASAULINĖS GYDYTOJŲ FEDERACIJOS „UŽ ŽMOGAUS GYVYBĘ“
LIETUVOS ASOCIACIJA
Kodas 190772134. Ž.Liauksmino g. 5, 01101 Vilnius,
tel. (8~5) 2612529, faks. (8~5) 2612529, el. paštas zsveikata@takas.lt


JE Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei
Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto Pirmininkui
Antanui Matului
Lietuvos Respublikos Seimo nariams


DĖL PAGALBINIO APVAISINIMO ĮSTATYMO PROJEKTO XIP-2502(2)

Pasaulio gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacija, vienijanti 380 medikų, kurios iniciatyva 1997 m. Lietuvoje buvo priimta atnaujinta Hipokrato priesaika, pasirašyta 42 Lietuvos habilituotų mokslo daktarų profesorių (Lietuvos mokslo elito), skelbianti „visas mano gyvenimas tebūnie skirtas tarnauti žmonijai, saugosiu žmogaus gyvybę ir jos neliečiamumą nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties, gerbsiu jos orumą“, yra nusivylusi ir šokiruota katalikiškos šalies Seimo pritarimu antihumaniško įstatymo projektui, įvykdytu 2011 m. birželio 14 d., kurią 1941 m. pradėtas lietuvių tautos genocidas, ir šiuo įstatymų leidėjo sprendimu pratęstas, paremiant negimusios gyvybės naikinimą – infanticidą.

Dar kartą pareiškiame, kad nepritariame pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto XIP-2502(2) nuostatoms, numatančioms embrionų šaldymą, embrionų selekciją pagal kokybę ir embrionų sunaikinimą. Šis projektas ignoruoja neginčijamą mokslo tiesą, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo apvaisinimo momento, kada susidaro žmogaus būties esmė – genomas, ir kelia iššūkius tėvystės institucijai, ypač vaiko teisei į biologinį tėvą, taip pat neatimamai vaiko teisei gyventi, įtvirtintai Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje.

Taip pat nepritariame pagalbinio apvaisinimo kompensavimui iš ligonių kasų apeinant bendrą tvarką. Esant dabartinei sveikatos sistemai Lietuvoje, daugelis sergančiųjų sunkiomis ligomis (kraujo vėžiu, lėtine obstrukcine plaučių liga dėl paveldimo alfa-1 antitripsino deficito, ir kt.) negauna reikiamo gydymo dėl valstybės lėšų stokos, vienos pacientų grupės išskyrimas iš kitų, suteikus išimtinę Valstybės pareigą finansuoti dirbtinio apvaisinimo paslaugas, diskriminuotų kitas pacientų grupes.

Šiuo projektu akivaizdžiai siekiama gauti valstybės finansavimą privačioms pagalbinį apvaisinimą atliekančioms klinikoms, o ne tarnauti visuomenės interesams.

Pasaulio gydytojų federacijos
„Už žmogaus gyvybę“
Lietuvos asociacijos Pirmininkė
med. m. dr. Giedrė Žilinskienė

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt