Šiaulių vyskupijos kurijos pranešimas dėl diskusijos apie bažnyčios statymą prie Kryžių kalno
 
 

PRANEŠIMAS
2011 07 05, Šiauliai

Šiuo metu visuomenėje vyksta diskusijos dėl Kryžių kalno detaliojo plano koncepcijos koregavimo. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai nusprendė atidėti šį svarstymą iki liepos 21 d, norėdami per tą laiką paklausti visuomenės nuomonės. Jau anksčiau LR vyriausybė, atsižvelgdama į siekimą svarbiausius Lietuvos sakralinius objektus kompleksiškai pritaikyti viešiesiems turizmo ir piligrimų poreikiams, patvirtino nutarimą 2007 m. rugpjūčio 8 d. Nr. 842: „Dėl Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2007–2013 metų programos patvirtinimo“, kuriame numatyta 1.2.2 priemonėse „Alikti Kryžių kalno detaliojo plano tikslinimo darbus, dėl žemės sklypo padalinimo, statybos ir teritorijos tvarkymo reglamentų nustatymo bažnyčios prie Kryžių kalno statybai.“ Taip pat yra gautas Lietuvos kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos pritarimas šiai koncepcijai.

Gaila, kad šios diskusijos viešojoje erdvėje dažnai priešiškos Katalikų Bažnyčiai neįsigilinant į reikalo esmę ir svarbą. Todėl prašome susitelkti bendram tikslui, kad turėtume maldos namus svarbioje tikintiesiems vietoje. Prašome Jūsų palaikymo viešojoje erdvėje.

Šiaulių rajono savivaldybė savo tinklalapyje paskelbė apklausą. Prašome išreikšti paramą dėl bažnyčios prie Kryžių kalno statymo ir pasakyti „taip“ adresu: www.siauliai-r.sav.lt  (dešinėje kompiuterio ekrano pusėje vykstančioje apklausoje).

Malonėkite pasidalyti šia informacija su kitais visais įmanomais būdais. Paraginkite žodžiu, taip pat pastebėjome, kad ypač veiksminga perduoti žinią mobiliuoju telefonu sms, nurodant adresą, kur balsuoti.

Šiaulių vyskupijos kurija

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt