Į Pasaulio jaunimo dienas Madride išvyko pirmoji lietuvių jaunimo grupė
 
 

Liepos 2 d. į Pasaulio jaunimo dienas Madride išvyko pirmoji lietuvių jaunimo grupė.

Paskui juos seks kiti – vienas tūkstantis trys šimtai piligrimų. Daugelis lietuvių vyksta autobusais ir rugpjūčio 10–15 d. dalyvaus Ispanijos vyskupijų programose. Nuo rugpjūčio 16 d. Madride prasidės XXVI Pasaulio jaunimo dienos, kurių programoje numatyta atidarymo Mišios, popiežiaus pasitikimo ceremonija, kryžiaus kelias ir maldos vigilija bei Mišios su popiežiumi Benediktu XVI sekmadienį. Tris dienas visi PJD dalyviai rinksis į katechezes, kurias lietuviams ves vysk. Arūnas Poniškaitis ir vysk. Gintaras Grušas. Šių susitikimų esmė – artimas dialogas tarp jaunų žmonių ir vyskupų, kuris paskatintų dalintis skirtingomis tikėjimo patirtimis. Taip pat vakarais laisvu laiku vyks jaunimo festivalis, kuriame dalyvaus ir krikščioniško roko grupė „Gyvai“ iš Lietuvos.

Pasaulio jaunimo dienos – tai tikėjimo piligrimystė šiuolaikinio miesto gatvėmis. Dalyvavę jaunuoliai pabrėžia, kad svarbiausia patirtis – išgyventi gyvą Bažnyčios patirtį ir sustiprinti tikėjimą. Popiežiaus artimas buvimas kartu su jaunimu iš viso pasaulio tai padeda išgyventi ne tik PJD dalyviams, bet ir miesto, kuriame vyksta šis milijoninis susitikimas, gyventojams.

„Jau kraunamės kuprines ir vyniojam Lietuvos vėliavas! Mojuosime jomis išdidžiai – tikimės, kad artimieji matys jas per Mišias, kurias transliuos Lietuvos televizija rugpjūčio 21 dieną. Prisiminkit mus maldoje!“ – sako pirmosios grupės vadovas Arūnas.

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt