Lietuvos „Caritas“: komerciniai principai socialinėje veikloje negali būti taikomi
 
 

Pranešimas spaudai
2011-09-16

Ilgai trukęs bendradarbiavimas tarp Lietuvos „Caritas“ ir „Maisto bankas“ organizacijų padedant vargstantiems maisto produktais gali būti visiškai sustabdytas dėl „Maisto banko“ noro įvesti tam tikrą „maisto tvarkymo“ mokestį už gaunamus maisto produktus. „Maisto banko“ noras pasipelnyti kitų organizacijų sąskaita yra nepriimtinas, pažeidžiantis solidarumo ir teisingumo principus.

„Maisto bankas“ kitoms NVO organizacijoms bando primesti naujas paramos maistu teikimo sąlygas, kuriose reikalaujama „Maisto bankui“ mokėti maisto tvarkymo mokestį už pristatomus maisto produktus. Juk „Maisto bankas“ tuos produktus gauna nemokamai iš prekybos centrų ir gamintojų, kurie tokiu būdu išreiškia savo socialinę atsakomybę. Reikalavimas mokėti už „Maisto banko“ atvežamus maisto produktus, kurie yra besibaigiančio galiojimo yra bandymas primesti komercinius principus labdaros teikime“, - sakė Lietuvos Caritas atstovas ryšiams su visuomene Gediminas Salvanavičius.

„Maisto banko“ finansinių problemų sprendimas kitų organizacijų sąskaita, suduos skaudų smūgį, visų pirma, skurstantiems ir paramą maistu gaunantiems asmenims. Lietuvos „Caritas“ ir kitos organizacijos negali iš „Maisto banko“ „pirkti“ maisto produktų, nes tiesiog nėra tam finansinių galimybių, o naudoti šiam tikslui suaukotas lėšas reikštų skriausti ir mažinti kitą paramą labiausiai kenčiantiems nuo socialinių nepriteklių žmonėms.

Šią savaitę vykusiame Lietuvos „Caritas“ tarybos posėdyje priimtas sprendimas netęsti bendradarbiavimo su organizacija „Maisto bankas“ remiantis jų siūlomomis naujomis sąlygomis.

Lietuvos Caritas informacija

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt